Фото: pexels.com
Міжнародні рейтингові агентства S&P і Fitch знизили кредитні рейтинги України до вибіркового дефолту та обмеженого дефолту, через відтермінування нею платежів за державним боргом на два роки.
Джерело: Reuters
Україні знизили рейтинг до переддефолтного
Раніше цього тижня закордонні кредитори України підтримали запит країни на дворічне заморожування виплат за майже 20 мільярдами доларів міжнародних облігацій.
За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, Україна заощадить близько 6 мільярдів доларів на виплатах.
S&P знизило рейтинг України в іноземній валюті до «SD/SD» з «CC/C». – це означає, що емітент відмовився від виплат за деякими зобов’язаннями.
Враховуючи оголошені умови реструктуризації та відповідно до наших критеріїв, ми вважаємо цю операцію проблемною та рівнозначною дефолту, — заявили в S&P.
Fitch знизило довгостроковий рейтинг країни в іноземній валюті до «RD» (обмежений дефолт) з «C», оскільки вважає відстрочення боргових платежів завершенням обміну проблемного боргу.
S&P також заявило, що макроекономічний і фіскальний стрес, спричинений вторгненням Росії в Україну, може послабити здатність українського уряду залишатися в курсі боргів у національній валюті, і знизило рейтинг країни в національній валюті з «B-мінус» до «CCC-плюс/C».
Через вторгнення Росії, Україні загрожує економічний спад на 35-45 % у 2022 році та щомісячний бюджетний дефіцит у розмірі 5 мільярдів доларів.
У Fitch додають, що коли набуде чинності погодження щодо реструктуризації боргу, агентства зможуть підвищити рейтинг України, вважаючи, що вона вийшла з дефолту.