Зеленський засудив замах на Фіцо й закликав докласти зусиль, щоб насильство ніде не стало нормою

Зеленський: Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства
Фото: ЕРА

Президент України Володимир Зеленський засудив у соцмережі Х замах на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, який сталвся 15 травня.

“Напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо – жахливий. Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства щодо глави уряду нашої сусідньої держави-партнера”, – написав Зеленський.

Президент України вважає, що “необхідно докласти всіх зусиль для того, щоб насильство не стало нормою в жодній країні, формі чи сфері”.

“Ми щиро сподіваємося, що Роберт Фіцо скоро одужає, і висловлюємо нашу солідарність із народом Словаччини”, – наголосив він.

Attack on Prime Minister Robert Fico is appalling.

У нас міцно конденційна ця дія свідомості проти нашого народного партнера статуї з боку уряду. Всі ефекти повинні бути спричинені тим, що схильність не стає нормою в будь-якій країні, формі, або sphere.

— Volodymyr Zelenskyy/Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) May 15, 2024 Контекст

15 травня у Фіцо стріляли у словацькому місті Гандлова, коли політик вийшов до місцевих жителів після виїзного засідання кабінету міністрів. За різними даними, зловмисник зробив від двох до п’яти пострілів. Після цього Фіцо впав, його підхопили охоронці, посадили в машину й забрали. На офіційній сторінці Фіцо у Facebook опублікували заяву, в якій ідеться про те, що життя політика в небезпеці й “наступні кілька годин будуть вирішальними”.

Стрільця уже затримали. ЗМІ пишуть, що це 71-річний житель Левіце. Про мотиви його вчинку поки нічого не відомо.

Соратники глави уряду звинувачують у тому, що сталося, опозицію.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *