Кириленко сплатив заставу
Фото: Територіальне управління Служби судової охорони у Донецькій області / Facebook
Тесть підозрюваного в незаконному збагаченні голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка Олександр Матієнко на допиті дав свідчення, згідно з якими на продажу малини сім’я змогла заробити $300 тис. Про це 28 серпня після засідання суду щодо обрання Кириленку запобіжного заходу повідомив Центр протидії корупції (ЦПК).
За версією слідства, Кириленко, обіймаючи протягом 2020–2023 років посаду очільника Донецької облдержадміністрації, придбав 21 об’єкт нерухомого майна й усе майно вартістю 61,7 млн грн переписав на родичів своєї дружини.
Під час засідання суду стало відомо, що у квітні 2020 року тесть Кириленка придбав земельну ділянку в котеджному містечку в Київській області та двоповерховий будинок “за явно заниженою ціною” в розмірі 4 млн грн, а за рік придбав ще одну земельну ділянку за 1,8 млн грн.
Інші активи було записано на тещу Кириленка Наталію Матієнко (квартири, паркомісця й іншу нерухомість), 77-річну бабусю дружини Кириленка (зокрема, квартиру за $265 тис.).
“За версією захисту, ці гроші вони збирали протягом усього свого життя, інвестуючи й ведучи бізнес. При цьому майно вони почали купувати після того, як Кириленко став головою Донецької обласної адміністрації. […] За словами [тестя], усе купили за гроші, зароблені ним і дружиною. Якщо вірити цій версії, тільки на торгівлі малиною Матієнко заробив $300 тис.”, – написав ЦПК.
Контекст
Рада призначила Кириленка головою АМКУ у вересні минулого року. До цього, з липня 2019 року, він обіймав посаду голови Донецької ОВА.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне актикорупційне бюро України (НАБУ) відкрили стосовно Кириленка кримінальне провадження за статтями “незаконне збагачення” й “декларування недостовірної інформації” 22 березня 2024 року – наступного дня після виходу матеріалу “Схем” (проєкт “Радіо Свобода”), у якому журналісти виявили, що сім’я чиновника в період 2020–2023 років придбала нерухомість і автомобілі загальною ринковою вартістю понад 70 млн грн.
14 серпня детективи НАБУ повідомили Кириленка про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації. За даними досудового розслідування, у 2020–2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника ОДА, придбала 21 об’єкт нерухомого майна й один люксовий автомобіль, але зареєструвала їх на родичів дружини. За інформацією САП, загальна вартість активів сягнула 61,7 млн грн. Водночас законні доходи чиновника і членів його сім’ї не давали змоги здійснити такі придбання, наголосили у прокуратурі.
Обрати Кириленку запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 30,28 млн грн суд зміг із четвертої спроби. Заставу вже внесли.
Джерело: gordonua.com