Українським військовим не дали доправити майже 340 тонн неякісних і небезпечних продуктів – Міноборони

Міноборони України зазначає, що перевірки тривають постійно
Фото: mil.gov.ua

У червні Міністерство оборони України не дозволило передати військовим майже 340 тонн неякісних і небезпечних продуктів. Про це відомство проінформувало 3 липня.

“У результаті перевірок суб’єктів господарювання перед постачанням до військових частин було забраковано харчових продуктів загальною вагою 321 787 кг. Безпосередньо під час перевірок у військових частинах не допущено до забезпечення особового складу харчовими продуктами загальною вагою 16 419 кг”, – ідеться в повідомленні.

У Міноборони назвали чотири основні причини недопуску продовольства:

  • невідповідність вимогам державних стандартів України (ДСТУ) й технічних умов (ТУ);
  • відсутність документів про якість і безпечність харчових продуктів;
  • порушення маркування або його відсутність;
  • закінчення строків придатності харчових продуктів.

“Відповідно до законодавства України, продукція, яка має хоча б одне з перелічених порушень, вважається небезпечною”, – зазначили у відомстві.

Міністерство підкреслює, що харчові продукти, які централізовано постачають для потреб Збройних сил України, постійно перевіряють фахівці Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини.

Контекст

Харчування в армії організовано згідно з каталогом продуктів, який Міністерство оборони України затвердило 2019 року. Він містить 409 найменувань. Як зазначало “АрміяInform”, на цю систему Україна перейшла 2020 року, раніше в каталозі було лише 36 найменувань, що “викликало багато нарікань із боку військовослужбовців”.

Якщо військові підрозділи не мають умов для приготування їжі, їм видають сухі пайки, пояснило “АрміяInform”. Як розповіли в командуванні Сил логістики ЗСУ, військових забезпечують двома видами сухих пайків: “повсякденний набір сухих продуктів” (норма №10) і “добовий польовий набір продуктів” (норма №15). Їхній склад опубліковано на сайті Верховної Ради. У ці пайки входять суп із м’ясом, каші чи овочі з м’ясом, м’ясні консерви.

Навесні 2023 року тодішній міністр оборони Олексій Резніков заявив про необхідність створення веганського меню, а також кошерного, халяльного – залежно від релігійних уподобань. У грудні в Міноборони повідомили, що розробляють 16 спеціальних меню відповідно до релігійних чи етнічних потреб військових.

Восени 2023 року ЗМІ опублікували звіт Рахункової палати, згідно з яким Міноборони України в першому півріччі 2023 року закуповувало продукти за цінами, на 30% вищими за споживчі, не проводило аналізу цін, не контролювало реальної кількості доправленої продукції, а 75% позицій каталогу продуктів узагалі не постачали частинам.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *