У приміщенні, де мало відбутися засідання ради міністрів Польщі, виявили “прослушку”

Премʼєр Польщі Дональд Туск у Катовіце зустрівся з главою ЄК Урсулою фон дер Ляєн
Фото: EPA

У залі в Катовіце (Сілезьке воєводство, Польща), де мало відбутися виїзне засідання ради міністрів Польщі за участі глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, 7 травня спецслужби виявили, ймовірно, пристрій для прослуховування. Про це повідомив речник міністра-координатора спецслужб Яцек Добжинський у соцмережі Х.

“Служба державної охорони спільно з Агентством внутрішньої безпеки виявила й демонтувала пристрої, які могли використати для прослуховування у залі, де сьогодні відбудеться засідання ради міністрів у Катовіце. Служби здійснюють відповідні подальші заходи”, – написав Добжинський.

Służba Ochrony Państwa we współpracy z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego wykryła i zdemontowała urządzenia mogące służyć do podsłuchu w sali gdzie dziś w Katowicach ma odbyć się posiedzenie Rady Ministrów. Służby prowadzą dalsze czynności w tej sprawie pic.twitter.com/OOdZPSiifU

— Jacek Dobrzyński (@JacekDobrzynski) May 7, 2024

Водночас прессекретарка сілезького воєводи Алісія Валішевська в коментарі PAP сказала, що виявлений пристрій, імовірно, використовували для внутрішнього зв’язку.

“Виявлено елемент старої аудіосистеми, який колись встановив співробітник, котрий уже на пенсії. У мене немає інформації про те, коли це сталося, але цей елемент точно більше не діє. Служби його виявили під час планової перевірки безпеки”, – пояснила Валішевська.

За словами координатора спецслужб Томаша Семоняка, подія ніяк не вплине на перебіг засідання уряду.

Як зазначає Rzeczpospolita, 7 травня у Катовіце відбудеться засідання ради міністрів із нагоди 16-го Європейського економічного конгресу. У заході мають взяти участь польські урядовці, європейські політики, представники Об’єднаних Арабських Еміратів, Саудівської Аравії, Індії, Бразилії тощо.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *