У Полтаві викинули з балкона 1500 кажанів, 500 загинули. За справу може взятися поліція

Приблизно 1000 кажанів вдалося врятувати
Фото: Ukrainian Bat Rehabilitation Center / Facebook

10 січня Telegram-канал “Фонтанзамільйон Полтава” повідомив, що в місті повикидали з балкона велику кількість кажанів. Український центр реабілітації рукокрилих згодом уточнив, що на мороз викинули 1500 тварин, із них приблизно 500 загинули.

Підписниця Telegram-каналу розповіла, що кажанів викинули з восьмого поверху багатоповерхівки на вулиці Великотирнівська, 20. Там, за її словами, розбирали старий балкон і скинули кажанів, які спали. 

Власниця квартири, з балкона якої скинули тварин, у коментарі каналу “ІРТ Полтава” розповіла, що кажанів виявили під обшивкою й підлогою балкона.

Зоозахисники уточнили, що йдеться про рудих вечірниць. Їх занесено до Червоної книги, як і всі інші види кажанів. Коли тварини опинилися на вулиці, місцеві волонтери взялися рятувати їх.

“Коли кажан у стані зимового сну, він не рухається, бо всі процеси життєдіяльності (температура тіла, дихання, серцебиття) уповільнені задля економії енергії, тому навіть важко відрізнити живих від мертвих. Наша команда була на місті трагедії за кілька годин, забрала кажанів у волонтерів та вже в останні хвилини перед комендантською годиною приїхала до нашого офісу в Харкові”, – розповіли в центрі реабілітації рукокрилих.

Упродовж усієї ночі зоозахисники оглядали й напували врятованих кажанів, вимірювали вагу тіла та сортували живих рукокрилих, від тих, що загинули через мороз. 

“На жаль, результати виявилися невтішними, понад 500 загиблих. Серед 1000 живих, на жаль, доволі значна кількість травмованих – не рухливі задні кінцівки та переломи крил. Також слід підкреслити, що більшість із них навряд чи мають шанси вижити. Це найчисельніша колонія кажанів, яку нам коли-небудь доводилося рятувати”, – кажуть у центрі.

13 січня зоозахисники повідомили, що закінчили оглядати тварин. Серед урятованих кажанів приблизно 30 дістали травми різного ступеня тяжкості. Ще 15 тварин дістали травми, несумісні з життям.

Виданню “Полтавщина” повідомили в поліції, що правоохоронці можуть відкрити провадження щодо цієї ситуації, якщо напишуть відповідну заяву в поліцію. Правопорушення також можуть зареєструвати на підставі інформації в медіа.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *