У Миколаївській області троє чоловіків загинули внаслідок вибуху невідомого боєприпасу – поліція

Чоловіки загинули, коли чистили канал, зазначили в поліції
Фото: Поліція Миколаївської області / Facebook

19 листопада під час очищення каналу в Миколаївській області внаслідок вибуху загинуло троє чоловіків, є також поранені. Про це інформує 20 листопада у Facebook поліція регіону.

“Під час робіт з очищення зрошувального каналу поблизу села Мирне Шевченківської громади п’ятеро чоловіків підірвалися на невідомому боєприпасі, який залишили після себе військові РФ. Двоє із чоловіків загинули на місці, трьох постраждалих із тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості з місця події медики госпіталізували. Згодом один із госпіталізованих потерпілих помер у лікарні”, – ідеться в повідомленні.

Правоохоронці зазначили, що схожий інцидент, але без загиблих, стався того самого дня й у селі Богородицьке, яке розташоване за 15 км від Мирного.

“Мешканець села Богородицьке отримав тяжкі травми кінцівок рук під час розбирання вибухонебезпечного предмета, який він знайшов на полі декілька місяців тому під час випасу корів. Нині потерпілий перебуває в лікарні, його стан лікарі оцінюють як важкий”, – ідеться в релізі.

У поліції наголосили, що вибухотехніки обстежили територію й вилучили залишки здетонованих боєприпасів.

Також правоохоронці закликали населення деокупованих територій “бути вкрай обережними й обачними під час пересування польовими дорогами, не наближатися до колишніх місць розташування ворожих позицій”, повідомляти фахівців про підозрілі предмети й у жодному разі їх не чіпати.

Контекст

У червні Міноборони України повідомляло, що через повномасштабну агресію країни-окупанта РФ потенційно замінованими залишаються 144 тис. км² території України. Це приблизно 14,4 млн га.

За даними Міністерства економіки, у вересні 2024 року сапери передали українським аграріям понад 30,5 тис. га обстежених і очищених від мін сільськогосподарських земель, готових до використання.

Найбільш забруднені мінами – Харківська й Херсонська області, оскільки ворог перебував там найдовше, зазначали в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

Для розмінування України потрібно п’ять років і $300 млн щорічно, заявляв у червні 2023 року керівник протимінної діяльності Програми розвитку ООН в Україні Пол Геслоп.

7 червня 2024 року Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про розроблення і створення інтерактивної мапи територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Схожий онлайн-сервіс створила ДСНС у січні 2023 року.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *