У Чернівецькій області на працівника ТЦК напав військовозобов’язаний з газовим балончиком – військові

У ТЦК розповіли, що постраждалий має поранення на фронті
Фото: depositphotos.com

31 травня у Черепківцях Чернівецької області цивільний чоловік вчинив напад на військовослужбовця територіального центру комплектування (ТЦК), проінформував у Facebook обласний ТЦК.

“У селі Черепківці під час проведення військовослужбовцями територіального центру комплектування та соціальної підтримки заходів із оповіщення, військовозобов’язаний цивільний громадянин вчинив напад із застосуванням газового балончика на представників ТЦК та СП. Нападник чинив опір і був затриманий до приїзду представників поліції”, – ідеться в повідомленні.

За даними обласного ТЦК, військовослужбовець дістав хімічні опіки очей і дихальних шляхів, його госпіталізували.

“Постраждалий військовослужбовець був переведений до ТЦК та СП після важкого поранення з бойової бригади”, – підкреслили в центрі комплектування.

У ТЦК зазначили, що їхні посадові особи ТЦК та СП, які беруть участь або організовують оповіщення військовозобов’язаних, “діють відповідно до чинного законодавства, відтак образи, опір або перешкоджання їхній діяльності матимуть наслідки, а порушники нестимуть адміністративну чи кримінальну відповідальність”.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов’язаних 20 січня 2024 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня. Окрім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію із 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами й розширює перелік відомостей про військовозобов’язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов’язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в е-кабінеті, який Міноборони презентувало у вигляді мобільного застосунку “Резерв+” 17 травня, він запрацював 18 травня.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *