У Черкаській області працівнику ТЦК кинули у двір вибуховий пристрій

Люди від вибуху не постраждали
Фото: Національна поліція України / Facebook

У Черкаській області невідомі напали на будинок співробітника Звенигородського територіального центру комплектування та соціальної підтримки, про це ТЦК 31 травня повідомив у Facebook.

30 травня у селищі Катеринопіль у дворі будинку військовослужбовця, сержанта ЗСУ, вибухнув підкинутий туди пристрій. Родичі співробітника ТЦК не постраждали, ідеться в повідомленні.

У терцентрі заявили, що подія може бути частиною “ганебної інформаційної кампанії” для дискредитації військовослужбовців ТЦК. Про те, що сталося, повідомили правоохоронців. 

У пості зазначено, що сержант служить у ЗСУ від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, його син – також у силах оборони, а дочка втратила на війні чоловіка.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов’язаних 20 січня 2024 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня. Окрім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію із 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

16 травня Кабмін ухвалив постанову, яка регламентує зокрема порядок вручення повісток. Повістки в Україні тепер можуть роздавати цілодобово і практично скрізь, а з 18 липня їх почнуть надсилати поштою.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), електронний кабінет або прийшовши у військкомат.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *