У “Черкасиобленерго” заявили про хакерську атаку й рейдерські дії

Наглядова рада “Черкасиобленерго” 29 лютого призначила нового виконувача обов’язків генерального директора
Фото: apostrophe.ua

29 лютого 2024 року ПАТ “Черкасиобленерго” стало жертвою кібератаки, що призвело до блокування роботи компанії. Про це написало 7 березня видання “Апостроф” із посиланням на документи. Як стверджують у компанії, зловмисники дістали несанкціонований доступ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб (ЄДР) і заблокували призначення законно обраного керівника.

Наглядова рада “Черкасиобленерго” 29 лютого призначила Вадима Яненка виконувачем обов’язків генерального директора. Проте внесення змін до ЄДР було заблоковано через незавершену реєстраційну дію, нібито ініційовану приватним нотаріусом із Полтави Володимиром Москівцем.

Нотаріус Москівець заявив, що невідома особа, використовуючи його електронний ключ, зареєструвала заяву про зміну місцеперебування юрособи ПАТ “Черкасиобленерго”. Він повідомив про цей інцидент Міністерство юстиції України й Нацполіцію.

Новообраний керівник “Черкасиобленерго” Яненко також подав скаргу до Мін’юсту щодо несанкціонованого доступу до ЄДР.

Заступник голови правління ПАТ Олександр Бращенко у своїй заяві до Нацполіції стверджує, що незаконний доступ до ЄДР здійснили через провідну юрисконсультку “Черкасиобленерго” Тетяну Орлову. Проте, за його словами, Орлова у зазначений день була на робочому місці й фізично не могла бути в Полтавській області.

Бращенко заявив, що ці дії свідчать про рейдерську атаку на підприємство критичної інфраструктури. Він попросив Нацполіцію зареєструвати кримінальне провадження й розпочати досудове розслідування.

Фото: apostrophe.ua

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *