Тривають роботи з евакуації людей із територій, затоплених після підриву Каховської ГЕС російськими окупантами. Влада шукає шляхи для евакуації з лівого берега Дніпра, який залишається під окупацією. Про це 7 червня заявив міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в Херсоні, де працює штаб з ліквідації наслідків підриву ГЕС, повідомляє пресслужба МВС у Telegram.
Клименко як керівник робіт з ліквідації відвідав пункти, в які на човнах і всюдиходах доправляють жителів, чиї будинки опинилися у воді.
Він зазначив, що евакуацію намагаються проводити якнайшвидше, проте заважає сильна течія й обстріли російськими військовими.
На суходіл рятувальники й поліцейські евакуюють не лише людей, а й свійських тварин, яких вдається врятувати, зазначив міністр. Після цього постраждалих доправляють до пунктів надання допомоги.
“Штаб працюватиме цілодобово – скільки буде необхідно. Разом із тим ми працюємо над задачами, які стоятимуть перед нами, коли вода піде. Роботи дуже багато. У першу чергу це буде стосуватися екологічного забруднення”, – наголосив Клименко.
Контекст:
Уранці 6 червня оперативне командування “Південь” сил оборони України повідомило про підрив росіянами Каховської ГЕС. За даними “Укргідроенерго”, унаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС зруйновано повністю, її відновлення неможливе. За даними Херсонської обладміністрації, унаслідок техногенної катастрофи може бути затоплено майже 80 населених пунктів. У Херсонській області оголосили евакуацію.
Рівень води в Каховському водосховищі падає приблизно на 15 см/год, заявляв голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак. В “Укргідроенерго” прогнозують, що Каховське водосховище спрацюється (тобто вода в ньому опуститься) за чотири дні.
Президент України Володимир Зеленський говорив, що підрив дамби Каховської ГЕС – найбільша рукотворна екологічна катастрофа в Європі за десятки років. За інформацією Офісу президента, унаслідок вибуху в Дніпро потрапило не менше ніж 150 тонн мастила, є ризик подальшого витоку ще понад 300 тонн.
Зеленський заявив, що, за даними української розвідки, підрив був навмисним, але ворог діяв хаотично, допустивши затоплення власної техніки. “Водночас підрив дамби не вплинув на здатність України деокуповувати власні території”, – додав глава держави.
У Херсонській ОВА вранці 7 червня заявили, що інтенсивність підтоплення падає, але вода ще прибуватиме. Затоплено 1852 будинки на правобережній частині області.
Марія НІКОЛАЄНКО
журналістка
Джерело: gordonua.com