В Україні за час повномасштабного вторгнення відкрили 10,7 тис. кримінальних проваджень щодо ухилення від військової служби – Офіс генпрокурора

За даними ОГПУ, частину кримінальних проваджень щодо ухилення від служби закрили
Фото: Оперативне командування “Південь” / Operational Command “South” / Facebook

Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року за статтею Кримінального кодексу про ухилення від мобілізації в Україні було відкрито 10,7 тис. кримінальних проваджень. Про це Офіс генерального прокурора повідомив на запит hromadske, відповідь опубліковано 29 квітня.

Згідно з одержаними даними, у 2023 році було розпочато 6745 досудових розслідувань, тоді як за весь 2022 рік – 2431, а за перші три місяці 2024-го – 1526.

hromadske з’ясувало, що приблизно половину кримінальних проваджень закривають ще на досудовому етапі (зокрема, через відсутність події кримінального правопорушення або втрату чинності закону, яким установлювали кримінальне правопорушення), а до судового розгляду доходить менше ніж третина матеріалів.

У 2022 році в суд спрямували матеріали 446 проваджень, у 2023-му – 1768, а в січні – березні 2024-го – 258. 

“Скільки українців отримали вироки в цих судових справах (скільки з них умовних, а скільки реальних термінів ув’язнення) – на момент публікації новини в Офісі генпрокурора нам не відповіли”, – підкреслили у hromadske.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 6 лютого 2024 року – до 13 травня.

Першу редакцію законопроєкту про мобілізацію підготували 25 грудня 2023 року. Рада ухвалила його в першому читанні 7 лютого 2024 року. Після голосування депутати запропонували приблизно 4,3 тис. правок. Наприкінці березня парламентський комітет із питань нацбезпеки, оборони та розвідки завершив їх розгляд.

9 квітня комітет Ради з національної безпеки, оборони та розвідки прибрав положення про демобілізацію й ротацію військовослужбовців з урядового законопроєкту про мобілізацію з ініціативи головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, його обіцяли розглянути окремо.

Рада почала розгляд законопроєкту про мобілізацію у другому читанні 10 квітня. 11 квітня український парламент ухвалив законопроєкт №10449 у цілому, його підтримало 283 парламентарі. 17 квітня закон підписав Зеленський, він набуде чинності 18 травня.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *