В одному із ТЦК Закарпаття помер чоловік, призначено перевірку

“Швидка” не змогла допомогти військовозобов’язаному, він помер у ТЦК на Закарпатті
Фото: Міністерство охорони здоров’я України / Facebook

На Закарпатті в одному з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) помер військовозобов’язаний, інформує 24 травня у Facebook Закарпатський обласний ТЦК та СП.

У повідомленні зазначено, що 23 травня у військовозобов’язаного, який перебував в одному із ТЦК області й за висновками військово-лікарської комісії (ВЛК) був придатним до служби, різко погіршилося самопочуття.

“Йому надали домедичну допомогу й викликали бригаду “швидкої”, яка по приїзду констатувала смерть”, – ідеться в повідомленні.

За фактом смерті військовозобов’язаного призначено службову перевірку.

“На жаль, трапляються випадки, коли медики ВЛК визнають військовозобов’язаних придатними до служби, але згодом відбуваються трагедії”, – заявили у ТЦК.

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 8 травня 2024 року – до 11 серпня.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про електронний реєстр військовозобов’язаних 20 січня 2024 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 2 квітня. Крім того, Зеленський 2 квітня підписав закон про зниження граничного призовного віку в українську армію з 27 до 25 років. Він набув чинності 4 квітня.

Законопроєкт удосконалює взаємодію між реєстрами й розширює перелік відомостей про військовозобов’язаних, що, на думку авторів, спрощує низку процедур і скорочує перелік документів для ТЦК, які мають збирати військовозобов’язані. Свої персональні дані (і зміни до них) громадяни зможуть вносити в е-кабінет, який Міноборони презентувало у вигляді мобільного застосунку “Резерв+” 17 травня, він запрацював 18 травня.

16 травня Кабмін ухвалив постанову, яка регламентує, зокрема, порядок вручення повісток. Повістки в Україні тепер можуть роздавати цілодобово і практично скрізь, а з 18 липня їх почнуть розсилати поштою.

У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мають оновити для ТЦК свої персональні дані – через ЦНАП, електронний кабінет або прийшовши до військкомату.

17 травня Зеленський підписав закон про багаторазове збільшення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *