У нацпарку виявили велику пірникозу і баклана
Фото: Ivan Rusev / Facebook
До національного парку “Тузлівські лимани” в Одеській області прилетіли птахи, обмазані мазутом. Про це 10 січня у Facebook повідомив начальник науково-дослідного відділу нацпарку Іван Русєв.
Він припускає, що птахи могли прилетіти з місця аварії російських танкерів, яка сталася в Керченській протоці у грудні 2024 року.
“А ось і до нас учора вже прилетіли частково обмазані мазутом птахи. Велика пірникоза, яка була знайдена в Національному природному парку “Тузлівські лимани”, частково обмазана мазутом, імовірно, прилетіла з місця аварії. Відомо, що велика пірникоза літає, швидко махаючи крилами, і може пролетіти велику відстань”, – пояснив Русєв.
Також еколог розповів про виявленого великого баклана, також обмазаного мазутом, однак дістати з води його було неможливо. Мертвого птаха надіслали в Український центр екології моря, який розташований в Одесі, де фахівці проведуть лабораторні дослідження пернатого на наявність нафтопродуктів і їхній імовірний зв’язок із якістю нафтопродуктів, які потрапили в Чорне море внаслідок аварії танкерів.
“Рашисти руйнують усе навколо й убивають не тільки українців, а й унікальне життя в Чорному морі”, – наголосив науковець.
За словами Русєва, унаслідок аварії в Керченській протоці загинули десятки тисяч птахів, уже знайшли приблизно 100 мертвих китоподібних і є ймовірність того, що мазут незабаром досягне берегів Одеської області.
У Міністерстві захисту довкілля і природних ресурсів України зазначили, що, за прогнозами, загрози забруднення мазутом берегів регіону протягом найближчого тижня немає.
У відомстві додали, що мертвих птахів також знайшли на пляжах біля селища Мирне, яке розташоване на північ від Євпаторії.
Контекст
15 грудня 2024 року через шторм у Керченській протоці біля тимчасово окупованого країною-агресором РФ Криму зазнали аварії два російські танкери – “Волгонефть 212” і “Волгонефть 239”.
Пабліки писали, що обидва судна, завантажені мазутом, розкололися. Частина нафтопродуктів вилилася в море. За даними пропагандистського агенства ТАСС, загалом судна перевозили майже 9 тис. тонн мазуту.
У “Greenpeace Україна” попередили, що негативні наслідки аварії для екології можуть відчуватися роками.
5 січня 2025 року російський науково-екологічний центр порятунку дельфінів “Дельфа” писав, що через аварію з розливом мазуту в Керченській протоці на узбережжі Чорного моря виявили понад 30 загиблих дельфінів.
Джерело: gordonua.com