Чоловіка з гранатою затримали
Фото: suspilne.media
5 серпня у Черкасах чоловік спробував узяти в заручники співробітників територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), погрожуючи їм гранатою. Про це поінформував у Facebook обласний ТЦК та СП.
“Під час здійснення заходів оповіщення в місті Черкаси на проспекті Хіміків військовослужбовці Черкаського РТЦК та СП зупинили особу з метою перевірки облікових даних. В ході короткочасного спілкування чоловік дістав гранату, висмикнув чеку, почав погрожувати підривом і намагався взяти в заручники військовослужбовців ТЦК”, – йдеться у повідомленні.
Військові зазначили, що на місце події прибули правоохоронці (“працюють” з чоловіком) і спецслужбовці (“для з’ясування обставин та вирішення ситуації”), а представники ТЦК “знаходяться на безпечній відстані”.
“Суспільне” повідомило, що чоловіка з гранатою затримали.
Telegram-канали, зокрема “Труха Черкаси”, пишуть, що у чоловіка було три бойові гранати й травматична зброя.
Контекст
У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців мали оновити для територіальних центрів комплектування свої персональні дані через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК.
17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про багаторазове підвищення штрафів за військові правопорушення, зокрема за ухилення від мобілізації. Згодом з’явилися повідомлення про масові перевірки співробітниками ТЦК військово-облікових документів у чоловіків у публічних місцях у різних містах України.
26 березня 2025 року уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що випадки насильства і зловживання владними повноваженнями з боку працівників ТЦК набули масового характеру.
Джерело: gordonua.com