Славік Акопян, який фігурує у кримінальному провадженні про загибель 15 людей унаслідок пожежі у нелегальному будинку для людей похилого віку у Харкові, вийшов під заставу, яку йому визначив Київський райсуд Полтави. Про це 19 вересня повідомив “Укрінформу” речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.
Акопян є власником будівлі, в якій сталася пожежа.
“8 липня було задоволено клопотання прокурора й обвинуваченому Акопяну продовжено строк тримання під вартою на 60 діб, до 4 вересня, без права внесення застави. Проте його захисники подали апеляційну скаргу, і 28 липня суд постановив нову ухвалу, якою визначив розмір застави, – 1 млн 40 тис. грн. Цю суму обвинувачений вніс, і його було звільнено з-під варти”, – сказав Чубенко.
Він не уточнив дати виходу Акопяна із СІЗО.
Суд у Полтаві розглядав справу через повномасштабну російську агресію. Раніше засідання проводили у Ленінському райсуді Харкова.
За словами Чубенка, 12 серпня сторона обвинувачення подала до суду касаційну скаргу з вимогою скасувати рішення щодо Акопяна “через незаконність та необґрунтованість”, але суд відмовив у її задоволенні.
За даними прокуратури, іншим обвинуваченим у цій справі продовжено запобіжний захід у вигляді арешту і без альтернативи застави до 28 жовтня.
Контекст:
Пожежа у двоповерховому будинку для людей похилого віку у Харкові сталася 21 січня 2021 року. За інформацією Міністерства внутрішніх справ, у будинку перебувало 33 особи. Відразу після пожежі повідомляли про 15 загиблих, а незабаром стало відомо про ще одного загиблого – він помер у лікарні через пережитий стрес.
Протягом двох днів після інциденту в межах розслідування затримали Акопяна, орендаря будівлі В’ячеслава Кравченка, його дружину Ольгу та адміністратора закладу Ігоря Мирончука. Їм оголосили підозри й заарештували.
Слідчі перевіряли три версії причин пожежі: підпал, необережне поводження з вогнем у побуті та електроприладами, замикання електромережі. 24 лютого міністр розвитку громад і території Олексій Чернишов повідомив, що основна причина займання – порушення правил пожежної безпеки.
За даними поліції, пансіонат працював без відповідних документів, його влаштували у приватному будинку. У власника будівлі є ще один такий заклад – там виявили 24 людей похилого віку.
З’ясували, що пансіонат, який згорів, не тільки незаконно працював, а й незаконно був під’єднаний до комунальних мереж.
Юрій ЗІНЕНКО
редактор, журналіст
Джерело: gordonua.com