Під Вінницею під час похорону українського бійця священник УПЦ МП побив хрестом настоятеля ПЦУ

На траурній церемонії 22 липня в селі Яланець Томашпільської громади Вінницької області представник Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату спровокував сутичку з колегою з Православної церкви України (ПЦУ). Про це повідомив у Facebook місцевий активіст Сергій Тімков.

“Московський піп під час промови настоятеля УПЦ отця Михайла проявив агресію, наніс легкі тілесні ушкодження, зірвав хрест із настоятеля та намагався використати свій хрест як знаряддя для побоїв. На мою думку, це переходить усі можливі та неможливі межі нахабства”, – написав Тімков.

Місцевий інформаційний портал Vinbazar.com уточнює, що на жалобному мітингу були представники різних конфесій. Інцидент стався під час виступу настоятеля Томашпільської релігійної громади УПЦ протоієрея Михайла Василюка.

Момент сутички потрапив на відео, з якого видно, що настоятель храмів УПЦ МП у селах Яланець і Нетребівка отець Анатолій Дудко завдав кількох ударів хрестом священнику, що виступає, після чого конфлікт зупинили військові. Під час сварки священник УПЦ зірвав нагрудний хрест “опонента” з ПЦУ. Коли пристрасті вщухли, панахиду було продовжено.

Імовірно, припускає видання, представника УПЦ обурили слова священника ПЦУ про те, що Путін розв’язав війну в Україні, зокрема на підставі захисту вірян Московського патріархату. Протоієрей з УПЦ також закликав людей відмовитися від конфесії, яка має зв’язок із РФ.

https://www.facebook.com/100007280203351/videos/733146441295187/

Як розповіли редакції видання у відділі комунікації поліції Вінницької області, священник ПЦУ звернувся до поліції із заявою про завдання тілесних ушкоджень. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 ККУ (умисне легке тілесне ушкодження). Потерпілого відправили на судово-медичну експертизу, зараз очікують на її висновки.

Загиблий 42-річний боєць Олександр Зінов, під час похорону якого стався інцидент, служив радіотелефоністом самохідно-артилерійської батареї та загинув під Миколаєвом. Захисника України виховала бабуся – мати померла, коли хлопцеві було чотири роки.

Після служби в армії Зінов був кочегаром у сільській школі, останнім часом працював на заводі, на початку березня 2022-го одружився. Похорон провели на місцевому цвинтарі, повідомили в Томашпільській селищній територіальній громаді.

Контекст:

УПЦ МП – частина Російської православної церкви (РПЦ), вона офіційно має статус “самоврядної церкви з правами широкої автономії”.

У перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій опублікував звернення до пастви, у якому засудив агресивні дії РФ, підтримав Збройні сили України та закликав керівництво Росії зупинити “це криваве божевілля”.

Водночас патріарх РПЦ Кирило підтримав воєнне вторгнення Росії в Україну. У своїй проповіді на початку березня він виправдав вторгнення нібито захистом Донбасу. 10 квітня протоієрей УПЦ МП Андрій Пінчук повідомив у Facebook, що 190 священників УПЦ МП вимагали віддати його під церковний трибунал через підтримку війни в Україні.

12 травня УПЦ МП зібрала синод, за підсумками якого заявила, що вторгнення Росії стало наслідком “помилкової релігійної політики” п’ятого президента України Петра Порошенка, а також “руйнівної ідеології так званої Православної церкви України”.

На соборі 27 травня УПЦ МП заявила про свою незалежність (внесла зміни до статуту) та висловила незгоду з патріархом РПЦ Кирилом, який підтримав вторгнення РФ в Україну, проте не засудила його.

У Православній церкві України вважають, що зміна статуту – це “спроба приховати те, що УПЦ залишається у юрисдикції Московського патріархату”.

7 липня духовенство ПЦУ та УПЦ погодило Декларацію взаєморозуміння в Софії Київській, закликавши до єдності православ’я.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *