Основна електролінія ЗАЕС, яка вимикалася вдень, знову живить станцію – “Укренерго”

ЗАЕС зараз під контролем російських окупантів
Фото: ЕРА

Запорізьку АЕС, яка опинилася під контролем російських окупантів, знову під’єднано до лінії електропередавання 750 кВ після її вимкнення. Про це 23 травня проінформувала в Telegram національна компанія “Укренерго”.

Сьогодні директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі повідомляв, що на лінії потужністю 750 кВ за межами майданчика сталося коротке замикання, унаслідок чого ЗАЕС “залежить від єдиної резервної лінії”.

“Ремонтні бригади НЕК “Укренерго” відновили надійність живлення Запорізької АЕС. Високовольтна повітряна лінія 750 кВ включена в роботу. Високовольтна повітряна лінія 750 кВ, що є основною лінією живлення Запорізької атомної станції, сьогодні вдень відключилася дією захисту”, – зазначили в енергокомпанії.

Причину спрацювання захисту електролінії з’ясовують, підкреслили в “Укренерго”.

За її даними, під час вимкнення лінії потужністю 750 кВ ЗАЕС отримувала електроенергію з енергосистеми України резервною лінією потужністю 330 кВ.

 

Контекст

ЗАЕС опинилася під окупацією російських військових на початку березня 2022 року й відтоді працює під їхнім контролем. Станцію кілька разів повністю від’єднували від мережі.

Україна наполягає на виведенні російських окупантів зі станції. Президент України Володимир Зеленський заявляв, що поки на ЗАЕС перебувають російські солдати, “світ залишається на межі радіаційної катастрофи”.

У січні 2024 року в МАГАТЕ повідомляли, що росіяни знову замінували периметр Запорізької АЕС.

Згідно з інформацією МАГАТЕ, з 1 лютого російське окупаційне керівництво ЗАЕС заборонило доступ до станції працівникам, які не набули громадянства РФ і не уклали договору з “Росатомом”.

12 квітня ЗМІ написали, що президент країни-агресора РФ Володимир Путін повідомив Гроссі про план перезапустити ЗАЕС, що значно підвищує ризик інциденту на найбільшій АЕС Європи.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *