Рада суддів України має забезпечувати незалежність суддів
Фото: pixabay.com
30 листопада після появи інформації Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про отримання хабаря чотирма суддями Київського апеляційного суду Рада суддів України написала на своєму сайті, що в неї “немає слів”.
За даними НАБУ, судді отримали $35 тис. за ухвалення “потрібного” для однієї зі сторін рішення. Слідство встановило, що один із суддів запропонував стороні у справі задовольнити скаргу щодо скасування арешту майна приватного підприємства. “$10 тис. суддя-посередник залишив собі, а $25 тис. поклав у коробку з-під віскі для подальшої передачі колегам. Вони ж після отримання коштів розділили їх між собою”, – поінформували в бюро.
Під час обшуків детективи вилучили ймовірний хабар. Дії суддів кваліфікують за ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття чи пропозиція хабаря посадовою особою у великому розмірі групою осіб за попередньою змовою).
“Немає слів… Просто вже немає слів”, – ідеться в повідомленні Ради суддів.
На сайті Ради суддів України вказано, що їхнє головне завдання – здійснювати заходи щодо забезпечення незалежності суддів.
“Рада суддів України в період між з’їздами суддів України організовує виконання рішень з’їзду суддів України й контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з’їзду суддів України”, – ідеться там.
У раду входить 30 представників різних судів України.
Контекст
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі зазначили, що суддя-посередник отримав від представника приватної компанії неправомірну вигоду за зняття арешту з повітряних суден.
ЗМІ з посиланням на джерела називають імена суддів і наводять подробиці справи. За даними “Української правди”, ідеться про суддів Юрія Сливу, Віктора Глиняного, Ігоря Паленика і В’ячеслава Дзюбіна.
ZN.UA пише, що їх підозрюють у пособництві у справі екскерівника “Мотор-Січі” В’ячеслава Богуслаєва, якого підозрюють у держзраді.
Джерело: gordonua.com