Писаренка звільнили з поліції 25 червня
Фото: slidstvo.info
Співробітника поліції Києва Богдана Писаренка, який був поряд із нардепом Миколою Тищенком у Дніпрі під час нападу на колишнього військового підрозділу військової розвідки Kraken Дмитра Павлова, звільнили за те, що він непрофесійно виконував свої обов’язки. Про це 4 липня повідомило “Слідство.Інфо” із посиланням на відповідь поліції на журналістський запит.
Правоохоронці зазначили, що Писаренка відрядили у Дніпро на 20-21 червня для проведення слідчих дій.
“20 червня 2024 року близько 14.00, коли Писаренко у зв’язку зі службовою необхідністю і з дозволу слідчого вийшов з приміщення, у якому проводилися слідчі дії, то став очевидцем, а далі – учасником конфліктної ситуації між народним депутатом України Тищенком, невідомими особами в камуфляжному одязі, військовослужбовцями та цивільними особами, допустивши при цьому непрофесійне виконання обов’язків поліцейського”, – ідеться у відповіді поліції.
У відомстві зробили висновок, що Писаренко “не знав своїх повноважень, не дотримався порядку застосування заходів примусу та не увімкнув портативний відеореєстратор до і під час конфлікту”, а також не зателефонував на 102, коли громадяни заявляли йому про правопорушення.
24 червня до Писаренка в поліції застосували дисциплінарне стягнення за скоєні проступки, а наступного дня звільнили, пише “Слідство.Інфо”.
Контекст
20 червня 2024 року в центрі Дніпра стався конфлікт між ексбійцем спецпідрозділу військової розвідки ГУР Міноборони України Kraken і невідомими в камуфляжі й балаклавах. За даними поліції, чоловіку завдали тілесних ушкоджень і незаконно утримували його. Telegram-канали стверджували, що люди в камуфляжі – охорона Тищенка. Сам нардеп назвав інцидент провокацією і сказав, що в нього немає охорони.
Коментуючи інцидент, глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що поведінка Тищенка “абсолютно ганебна” й несумісна зі статусом народного депутата. “Правоохоронним органам точно є на що реагувати”, – написав він. Глава ОП зазначив, що хрестив сина Тищенка, але зараз не підтримує з ним жодних стосунків.
25 червня Офіс генпрокурора України повідомив Тищенка про підозру за ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (незаконне позбавлення волі). Того самого дня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Судять також охоронця Костянтина Цуберу, його підозрюють у катуванні й незаконному позбавленні волі людини, пише “Слідство.Інфо”. Його відправили під варту без права на заставу.
Джерело: gordonua.com