Народному депутату України оголосили підозру в недостовірному декларуванні криптовалюти – САП і НАБУ

Антикорупційні органи не вказали, про яку криптовалюту йдеться
Фото: pixabay.com

31 січня одному з народних депутатів України оголосили підозру в недостовірному декларуванні криптовалюти на майже 25 млн грн. Про це проінформувала 31 січня в Telegram Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

“Прокурор повідомив про підозру чинного народного депутата України в умисному внесенні суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої законом України “Про запобігання корупції”, – ідеться в повідомленні.

За даними слідства, у 2020 році нардеп задекларував криптовалюту вартістю 24,6 млн грн, яка начебто належала йому ще із 2019 року, проте в межах досудового розслідування за матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції “встановлено, що криптовалютний гаманець, який зазначив у себе в декларації депутат, насправді ніколи йому не належав”.

“Усі трансакції із придбання віртуальної валюти здійснювалися громадянами іншої держави, які жодним чином не були пов’язані з депутатом”, – підкреслили в антикорупційній прокуратурі.

У САП пояснили, що розслідування проводили, зокрема, “за співпраці з компетентними органами США в межах міжнародної правової допомоги”.

Зі свого боку Національне антикорупційне бюро України, коментуючи вручення нардепу підозри, висловило вдячність посольству США й партнерам “за навчання детективів передових методик крипторозслідувань, які сприяють викриттю подібних правопорушень”.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура й НАБУ не вказали прізвища підозрюваного й назви криптовалюти.

За даними джерел LIGA.net, ідеться про нардепа від “Слуги народу” Олександра Маріковського.

Контекст

5 вересня 2023 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9534 про відновлення електронного декларування, яке було необов’язковим під час воєнного стану. Закон передбачав подання декларацій чиновниками за поточний рік, а також за 2021–2022 роки. Водночас реєстр декларацій ще рік мав бути закритим. За проголосувало 329 нардепів.

12 вересня Зеленський ветував закон про е-декларування. Він зазначив, що декларації мають відкрити одразу, не за рік. Того самого дня він подав свої пропозиції до парламенту. 20 вересня депутати ухвалили новий законопроєкт 341 голосом.

10 грудня Національне агентство України з питань запобігання корупції оголосило про відкриття публічного доступу до реєстру декларацій.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *