Щодо інциденту в ТЦК відкрили кримінальне провадження, зазначив омбудсмен
Фото: Закарпатський ОТЦК та СП / Facebook
У Закарпатській області зросла кількість звернень до правозахисників щодо дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), заявив 5 вересня в Telegram уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
“На Закарпатті зросла кількість звернень щодо неправомірних дій представників ТЦК та СП. Так, до мого представника в Закарпатській області звернулася громадянка України, яка у своєму зверненні повідомила про незаконне, на її думку, затримання працівниками ТЦК та СП її батька й побиття, що призвело до його смерті”, – написав він.
За словами омбудсмена, цей випадок потребує “негайного, всебічного й неупередженого розслідування”.
Лубінець стверджує, що розпочали досудове розслідування інциденту в межах кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 128 (необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.
“Я скерував запит до генерального прокурора. У разі виявлення порушень вимагатиму притягнення до відповідальності винних посадових осіб, незалежно від їхніх звань, рангів і посад, які вони обіймають. Справедливість має бути відновлена, а всі винні мають понести відповідне покарання”, – заявив він.
Де й коли стався інцидент, Лубінець не уточнив.
Контекст
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили із 12 серпня 2024 року на 90 діб.
У квітні в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, він набув чинності 18 травня. Згідно з однією з його норм, усі військовозобов’язані протягом двох місяців (до 16 липня) мали оновити свої військово-облікові дані – через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК. 17 липня в Міноборони поінформували, що за два місяці дані оновило майже 4,7 млн українців.
Джерело: gordonua.com