Пресслужба Нацгвардії пояснила зникнення імені Кротевича зі списку “технічною помилкою”
Фото: krotevych_bohdan / Instagram
Ексначальник штабу 12-ї бригади спецпризначення “Азов” Національної гвардії України Богдан Кротевич 11 квітня в Telegram заявив, що з указу президента України Володимира Зеленського зникла згадка про його нагородження орденом Богдана Хмельницького II ступеня.
За його словами, ще під час служби, командир бригади Денис Прокопенко подав Кротевича на нагородження, і за чотири місяці Зеленський підписав відповідний указ. Ексначштабу опублікував скріншот із сайта президента, який йому 9 квітня надіслав заступник командира бригади Святослав Паламар, де було прізвище Кротевича.
Скріншот: Богдан Кротевич / Telegram
Кротевич стверджує, що вже наступного дня з указу він зник.
Скріншот: Богдан Кротевич / Telegram
Прізвища у скрінах свідчать про те, що йдеться про указ №88/2025 від 20 лютого 2025 року.
“Чому так сталося? Можливо, через мою чітку позицію щодо заміни головнокомандувача. Хоча, якщо чесно, інших причин я просто не бачу”, – написав Кротевич.
Військовий припустив, що вказівки прибрати його ім’я зі списку давав не президент, а хтось із його офісу, “хто має повноваження “виправити” указ без погодження з верховним головнокомандувачем держави”.
“Хоча все це робиться доволі просто: приносять новий текст указу, кажуть щось на кшталт: “Там помилка в прізвищі була, ми виправили”, – і перепідписують, можуть прибрати тих, хто не подобається, і додати своїх кентів, наприклад”, – зазначив Кротевич.
Також він наголосив на потребі значних змін у системі.
Пресслужба Нацгвардії в Telegram пояснила зникнення Кротевича з указу “технічною помилкою”.
“У процесі формування пакету документів можуть виникати окремі технічні помилки. Так трапилося в попередньому поданні на вже колишнього начальника штабу 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Богдана Кротевича. У найкоротші терміни неточності були виправлені, оновлене подання на нагородження вже направлене до Офісу президента України для подальшого розгляду й прийняття відповідного рішення”, – написали нацгвардійці.
Контекст
Кротевич народився 1993 року в Ізмаїлі Одеської області, але рідним містом вважає Сімферополь, де жив до переїзду в Київ. У дитинстві захоплювався малюванням, навчався в Сімферопольській школі мистецтв, вивчав англійську й німецьку мови. Закінчивши школу, Кротевич вступив до Київської державної академії водного транспорту.
2013-го брав участь у Революції гідності, потім пішов на фронт захищати державу. В “Азові” – з 2014 року, в академії навчання завершив уже заочно. Кротевич 2022 року захищав Маріуполь Донецької області, у травні потрапив у полон, його звільнили під час великого обміну у вересні того самого року. Після звільнення продовжив службу в “Азові”.
26 лютого 2025-го пресслужба “Азову” повідомила, що Кротевич іде з посади начальника штабу. Він зазначив, що “на превелике щастя недолугих нардепів”, у політику не збирається.
Кротевич неодноразово відкрито критикував військових командирів, на кшталт екскомандира Об’єднаних сил ЗСУ генерала Юрія Содоля щодо російського прориву в Харківській області, а також головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Зокрема в подкасті “Бомбардир” у березні Кротевич говорив, що “не зможе потиснути руку” Сирському. Загалом же Кротевич висловлював упевненість, що в українській армії досі є “совкові дегенерати”.
Джерело: gordonua.com