Китайські хакери зламали базу даних міноборони Великобританії – Sky News

Хакери зламали базу з особистими даними військовослужбовців і співробітників міністерства оборони Великобританії
Фото: ЕРА

Хакери зламали базу з особистими даними військовослужбовців і співробітників міністерства оборони Великобританії. Про це 7 травня повідомило британське ЗМІ Sky News.

Попри те, що влада Великобританії не називає країни, яка стоїть за кібератакою, за інформацією телеканала, хакери пов’язані з владою Китаю.

“Кібератаку здійснили на систему оплати праці чинних військовослужбовців і деяких ветеранів. Хакери змогли дістати інформацію про їхні імена й банківські реквізити”, – ідеться в публікації.

Британський депутат і колишній військовий Тобіас Еллвуд зазначив виданню, що Китай, імовірно, “дивиться на фінансово уразливі верстви населення з думкою, що ними можна маніпулювати в обмін на готівку”.

Очікують, що міністр оборони Грант Шеппс сьогодні повідомить про “багатоточковий план” захисту постраждалих військовослужбовців.

Журналісти уточнюють, що йдеться про систему зовнішнього підрядника, яку не під’єднано до головних комп’ютерних систем міноборони.

Водночас ця кібератака може призвести до того, що з Великобританією перестануть ділитися розвідданими країни, які мають напружені відносини з Китаєм.

Водночас Китай заперечив причетність до кібератаки.

“Китай завжди рішуче був проти всіх форм кібератак і боровся проти них, а також рішуче відмовлявся використовувати питання кібербезпеки для паплюження інших країн”, – заявив представник МЗС КНР Лінь Цзянь під час брифінгу, повідомляє Sky News.

Контекст

Минулого місяця влада Великобританії звинуватила Китай у крадіжці особистих даних британських виборців і членів парламенту, писало видання The Guardian. Посольство Китаю в Лондоні тоді також відкинуло звинувачення як “сфабриковані й наклепницькі”, зазначало агентство Reuters.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *