Киянин публікував антисемітські матеріали з Бабиного Яру, йому оголосили підозру – прокуратура

За даними прокуратури, підозрюваний раніше перекидав “Ханукію”
Фото: Babyn Yar Holocaust Memorial Center / Facebook

З Бабиного Яру в Києві 39-річний житель столиці України поширив, за даними слідства, антисемітські матеріали, тому його повідомили про підозру. Про це 14 лютого поінформувала Київська міська прокуратура.

“За даними слідства, підозрюваний на території парку-меморіалу “Бабин Яр” через власний акаунт у соціальній мережі Instagram публічно поширив повідомлення й відеозапис, у яких містилися антисемітські висловлювання, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, ненависті й на приниження національної честі й гідності єврейського народу”, – ідеться в повідомленні.

За даними прокуратури, у 2020 році в Києві підозрюваний перекинув релігійну конструкцію “Ханукія”, у зв’язку із чим у двох судах столиці є обвинувальні акти щодо нього.

Також фігурант раніше “просував проросійські й антисемітські наративи через публікації у соціальних мережах Facebook, Instagram і YouТube”, де систематично розміщував антиукраїнські відеозаписи і стрими, “проводив у різних регіонах України антиконституційні акції протесту й чинив спротив працівникам правоохоронних органів”, зазначили у прокуратурі.

Підозру йому оголосили за фактом порушення рівноправності громадян залежно від національної, регіональної належності та релігійних переконань, а також заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 1 ст. 161 і ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України).

“У Ленінському районному суді Кіровограда перебуває обвинувальний акт відносно цього ж чоловіка за ч. 2 ст. 109 і ч. 1 ст. 161 КК України. Обвинувачений розмістив на власній електронній сторінці у Facebook відеозапис, на якому демонстрував примірник книги, яка містить заклики до насильницької зміни влади та до захоплення державної влади”, – підкреслили у прокуратурі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *