Керівника департаменту СБУ звільнили через стеження за Bihus.іnfo, рішення ухвалював Малюк – джерела

У СБУ вважають, що причетних до стеження треба відправити на передову
Фото: СБ України / Twitter

До прихованої зйомки і прослуховування працівників журналістського проєкту Bihus.іnfo дійсно причетний департамент захисту національної державності (ДЗНД) Служби безпеки України, і керівництво спецслужби вже зробило із цього кадрові висновки. Про це виданню “ГОРДОН” повідомило 5 лютого джерело в СБУ.

Наш співрозмовник пояснив, що саме через історію з Bihus.іnfo 31 січня президент України Володимир Зеленський звільнив керівника ДЗНД СБУ Романа Семенченка.

Рішення про звільнення Семенченка ухвалював особисто голова Служби безпеки України Василь Малюк, він же робив подання главі держави, який затвердив це кадрове рішення своїм указом.

“Позиція керівництва СБУ чітка: не можуть дії окремих співробітників кидати тінь на службу, яка стільки всього робить під час війни, починаючи від підривів Кримського мосту і проведення інших унікальних спецоперацій до ліквідації воєнних злочинців на території РФ. Тому “кадри”, які стежили за редакцією [журналіста] Дениса Бігуса, однозначно мають понести відповідальність. Як мінімум їх треба відправити на передову”, – заявило джерело видання “ГОРДОН”.

Контекст

16 січня в мережі з’явилося відео, де співробітники проєкту розслідувань Bihus.info, імовірно, вживають наркотичні речовини. Відео зняли на камеру, розміщену в орендованому будинку, де у співробітників був корпоратив. Також у ролик потрапили записи телефонних розмов працівників проєкту. Журналісти вважають, що за ними стежили щонайменше кілька місяців.

Бігус у відеозверненні до аудиторії заявив про звільнення операторів, які потрапили на відео. Пізніше він додав, що за журналістами його проєкту стежили майже рік. 19 січня Бігус розповів, що 30 людей установили камери в усіх номерах, де зупинилися працівники Bihus.info.

Фактчекерка Альона Романюк проаналізувала інформацію на сайті видання, яке опублікувало відео із працівниками Bihus.info, і дійшла висновку, що вся редакція цього медіа – вигадані люди.

5 лютого Bihus.info опублікував розслідування, у якому назвав прізвища й імена людей, причетних до прослуховування журналістів, і заявив, що до цього причетний департамент захисту національної державності СБУ. “Семенченко в розмові з Bihus.іnfo на прямі запитання про його і ДЗНД участь у операції щодо редакції цю участь не спростовував і рекомендував звертатися за коментарями до голови або пресцентру”, – повідомили розслідувачі.

Цього самого дня в СБУ виступили із заявою, що, за її інформацією, серед клієнтів дилерів, через яких наркотичні речовини постачали іншим громадянам, опинилися “окремі співробітники Bihus.іnfo, зокрема, одна з операторів”. Спецслужба підкреслила, що відкрито кримінальне провадження щодо цього, а керівництво СБУ ухвалило “відповідні кадрові рішення щодо департаменту захисту національної державності” й оптимізувало “напрями його роботи”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *