Ікону “Святий Миколай Чудотворець” Борисівської школи датовано початком ХХ століття
Фото: customs.gov.ua
Старовинні українські ікони затримали в міжнародних поштових відправленнях із Кропивницького до США. Про це пресслужба Державної митної служби України повідомила 16 квітня.
Експертиза в Національному художньому музеї України й Національному музеї історії засвідчила, що вони мають культурну й історичну цінність.
“Із п’яти ікон, наданих на дослідження, одну ідентифіковано як “Святий Миколай Чудотворець” початку ХХ століття. Святиню можна віднести до знаменитої Борисівської іконописної школи. Варто нагадати, що слобода Борисівка, де виготовлена ікона, колись – крупний іконописний осередок на українській Слобожанщині, а нині – історико-культурне явище. Борисівські ікони вважаються унікальними за рахунок оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічного трактування”, – розповіли митники.
Друге зображення експерти визначили як старообрядницьку металеву ікону “Образ святого пророка Іллі” ХІХ століття, прикрашену блакитною емаллю. Також фахівці визначили ікону “Воскресіння Господнє” кінця XIX століття, виготовлену в техніці сріблення. Інші дві ікони – “Святий Архангел Михаїл” кінця XIX – початку ХХ століття і “Святий Іоанн воїн” початку ХХ століття – виготовлено в іконописно-ремісничих майстернях за встановленим зразком відповідно до іконографічних канонів у Росії, йдеться в повідомленні.
Згідно із чинним законодавством, для вивезення ікон за кордон потрібні дозвільні документи Міністерства культури України. Не отримавши їх, митники вилучили відправлення.
Джерело: gordonua.com