Хакеру оголосили підозру у втручанні в онлайн-банкінг і листування українців – Офіс генпрокурора

Слідство веде СБУ
Фото: gp.gov.ua

За поширення шкідливого програмного забезпечення (ПЗ) для телефонів з операційною системою Android оголосили підозру громадянину України. Про це 27 червня проінформував Офіс генерального прокурора України.

“Повідомлено про підозру громадянину за фактом збуту шкідливого програмного засобу для мобільних телефонів із метою несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих інформаційних систем (ч. 2 ст. 361-1 КК України). […] Правоохоронці провели санкціонований обшук на території міста Одеса, вилучили комп’ютерну техніку й мобільні телефони з інформацією, яка підтверджує факт вчинення злочинів. Наразі підозрюваному обрано запобіжний захід”, – ідеться в повідомленні.

Розслідування веде Служба безпеки України, зазначили в ОГПУ.

“За даними слідства, підозрюваний створив і адміністрував закритий Telegram-канал майже з 1 тис. підписників. Там пропонувалося придбати або орендувати шкідливий програмний засіб для несанкціонованого втручання в роботу інформаційних систем мобільних телефонів, які працюють на базі операційної системи Android”, – пояснили у прокуратурі.

За її даними, шкідливе ПЗ давало можливість у режимі реального часу дістати доступ до керування мобільним пристроєм, віддалений доступ до застосунків онлайн-банкінгу, застосунків для зберігання й обміну віртуальних активів, відстеження переписок.

“Також можна було здійснити запис звуку оточуючого середовища навколо пристрою і телефонних розмов, визначити місцезнаходження інфікованого пристрою без відома власника”, – вказано в релізі.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *