У Google пов’язують те, що відбувається, з повномасштабною війною РФ проти України
Фото: depositphotos.com
Хакери, пов’язані з країною-агресором Росією, намагаються зламати захист месенджера Signal, проінформувала 20 лютого група Google з аналізу загроз Threat Intelligence Group (GTIG).
“GTIG спостерігає за зростанням зусиль кількох суб’єктів загроз, пов’язаних із російською державою, щодо компрометації акаунтів месенджера Signal, які використовують особи, котрі становлять інтерес для російських розвідувальних служб”, – ідеться в повідомленні.
Експерти Google пов’язують те, що відбувається, з повномасштабною війною РФ проти України й бажанням “дістати доступ до конфіденційних урядових і військових комунікацій”.
“Ми очікуємо, що тактика й методи, які використовують для атаки на Signal, ставатимуть дедалі частішими в найближчій перспективі й поширяться на додаткових суб’єктів загроз і регіони за межами українського театру воєнних дій”, – прогнозує GTIG.
За його даними, загроза стосується не тільки Signal, але й інших популярних застосунків для обміну повідомленнями, зокрема WhatsApp і Telegram, “які також активно зазнають атак із боку пов’язаних із Росією груп загроз”.
The Moscow Times пише, що йдеться, зокрема, про пов’язані з російським Головним розвідуправлінням ЗС хакерами Sandworm (APT44), які здебільшого використовують опцію прив’язки додаткових пристроїв у Signal.
“Зловмисники створюють хибні QR-коди, під час сканування яких акаунт жертви прив’язується до чужих девайсів. Завдяки цьому хакери можуть перехоплювати переписку цілі атаки. Зазвичай такі QR-коди маскують під легальні запрошення в групу Signal або повідомлення про безпеку, а також ведуть на фейкові сторінки, які імітують сайти, котрі використовують бійці ЗСУ. Зокрема, російський хакер, відомий як UNC4221, створив фішингову програму для Signal, яка відтворює сервіс Kropyva, котрий використовують ЗСУ для наведення артилерії”, – зазначає видання.
Контекст
Ще в листопаді 2023 року командування Повітряних сил ЗСУ повідомляло про спроби зламати телефони українських військовослужбовців, котрі користуються месенджером Signal.
Джерело: gordonua.com