ДПСУ повідомила про 25-те тіло, знайдене у Тисі за час повномасштабної війни. Журналіст стверджує, що за день знайшли шість потопельників

За даними ДПСУ, одного з потопельників знайшли на румунському боці
Фото: Державна прикордонна служба України / Facebook

На березі річки Тиса на кордоні України та Румунії виявили чергового потопельника, проінформувала 6 травня у Facebook Державна прикордонна служба України (ДПСУ).

“Ще одне тіло людини виявили на березі Тиси. Загиблий – чоловік середнього віку з ознаками довготривалого перебування у воді. Виявили тіло прикордонники Румунії зі свого боку кордону, про що повідомили українських колег”, – ідеться у повідомленні.

Українські прикордонники зазначили, що особу потопельника ще встановлюють, документів у нього не знайшли.

“Від початку повномасштабного російського вторгнення це вже 25-й летальний випадок на річковій ділянці кордону під час його незаконного перетину. Укотре закликаємо громадян уникати подібних ризиків і не нехтувати своїм життям і здоров’ям”, – заявили в ДПСУ.

Місцевий журналіст і волонтер Віталій Глагола стверджує у Telegram, що цього дня з Тиси дістали шістьох потопельників (ДПСУ цього офіційно не підтверджувала).

“Не один, а цілих шість потопельників виявлено сьогодні в річці Тиса. За інформацією від моїх джерел, чотири тіла було виявлено на українській стороні, два тіла – на румунській стороні. […] Деякі з витягнутих тіл довгий час провели у гірській річці, на це вказує стан, у якому вони знаходяться”, – написав він.

За даними журналіста, одному із загиблих виповнилося лише 20 років.

“Відомо, що одне тіло знайшли поблизу населеного пункту Сокирниця, одне – поблизу Тячева, а одне – неподалік Буштина. Прошу всіх, у кого виникла ідея перетнути цю гірську річку, відмовитися від цього, адже вода в ній підступніша та небезпечніша, ніж здається на перший погляд”, – підкреслив Глагола.

Контекст

У березні 2023 року в ДПСУ повідомляли, що в річці Тисі, яка протікає у Закарпатській області, потонуло вже 15 осіб. Через цю річку ухилянти від мобілізації намагаються перебратися в Румунію.

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада підтримала продовження їхньої дії 6 лютого 2024 року. Президент уже подав законопроєкт про чергове продовження воєнного стану. Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *