ДБР перевіряє чотири версії авіакатастрофи, у якій загинув пілот Juice. Диверсія не підтверджується

Пільщиков загинув у Житомирській області
Фото: Juice_Fighter / Twitter

Розслідування авіакатастрофи, у якій у серпні 2023 року загинуло троє українських пілотів, зокрема Андрій Пільщиков із позивним Juice, відкинуло версію диверсії. Про це 15 лютого повідомили на запит “Української правди” у Державному бюро розслідувань (ДБР).

У бюро підкреслили, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом катастрофи двох військових літаків L-39 ще триває, для з’ясування обставин і причин авіакатастрофи було призначено 12 судових експертиз, зокрема інженерно-транспортна і комп’ютерно-технічна щодо інформації, яка міститься на бортових самописцях.

“Слідчим та експертним шляхами попередньо з’ясовано, що обидва літаки до моменту зіткнення у повітрі знаходилися у технічно справному стані. Факт можливого здійснення диверсії, що призвела до авіакатастрофи, наразі спростовано зібраними у ході досудового розслідування доказами”, – пише видання.

Держбюро розслідувань підкреслює, що “висновки про остаточні причини цієї катастрофи та можливий причинний зв’язок із її настанням у результаті дій чи бездіяльності конкретних посадових осіб групи керівництва польотами чи самих пілотів” можна буде зробити лише після одержання й аналізу всіх результатів експертиз і оцінки зібраних доказів.

У відповіді на запит ДБР повідомляє, що слідство займається чотирма основними версіями причин авіакатастрофи: помилка пілота, технічна несправність одного або обох літаків, диверсія та неналежна організація планування й підготовки до польотів.

Контекст

25 серпня 2023 року в небі Житомирської області сталася авіакатастрофа. Під час виконання бойового завдання в небі зіткнулися екіпажі двох навчально-бойових літаків L-39. Незабаром стало відомо, що серед загиблих – відомий пілот 40-ї бригади тактичної авіації Пільщиков, майор В’ячеслав Мінка та майор Сергій Проказін.

Народна депутатка від “Європейської солідарності” Вікторія Сюмар написала з посиланням на очевидців, що літаки зіткнулися в сільській місцевості над футбольним полем, де гралися діти, але пілоти відвели літаки, які падали, і від них, і від житлових будинків.

Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат поінформував, що Juice був одним із тих, хто брав участь у кампанії з переходу України на американські винищувачі F-16. “Він марив F-16 в українському небі, і він зробив величезну роботу щодо цього питання. Рік тому у США Андрій зустрічався з американськими урядовцями, розповідав про нагальні потреби Повітряних сил, був постійно на зв’язку з каліфорнійськими пілотами, був головним рушієм адвокаційної групи із просування багатьох рішень по F-16”, – писав він.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *