Із пошкоджених суден у море вилився мазут
Скріншот: Mash / Telegram
Аварія двох російських танкерів із нафтопродуктами в Керченській протоці 15 грудня впливатиме на екологію регіону ще багато років. Про це заявила в коментарі проєкту “Радіо Свобода” “Крим.Реалії” директорка “Greenpeace Україна” Наталія Гозак.
Вона нагадала, що схожий інцидент стався там 2007 року, коли танкер “Волгонефть” зазнав катастрофи. Унаслідок тієї аварії в море вилилося приблизно 1500 тонн нафти. За словами Гозак, навіть за рік після цього концентрація нафтопродуктів у воді була в десятки разів вищою за дозволені норми.
“Як результат – десятки кілометрів забрудненого узбережжя для обох боків протоки. Більшість цих продуктів опустилася на дно і, як наслідок, була уражена кормова база для морської біоти. На узбережжі утворилися великі плями мазуту, які вимагали ліквідації. Вони уражують усе морське життя”, – наголосила вона.
Гозак додала, що ліквідація наслідків таких забруднень потребує зусиль не однієї інституції, а міжнародного співробітництва. Водночас, на її думку, країна-агресор Росія нікому не дасть доступу до місця катастрофи. Вона сумнівається, що РФ і сама буде вживати якихось заходів для ліквідації наслідків. “Найімовірніше, воно залишиться, як є”, – резюмувала Гозак.
Контекст
15 грудня через шторм у Керченській протоці біля окупованого РФ Криму зазнали аварії два російські танкери, “Волгонефть 212” і “Волгонефть 239”. У МНС РФ повідомляли про одного загиблого.
Пабліки пишуть, що обидва судна, які були завантажені мазутом, переломилися. Частина нафтопродуктів вилилася в море. За даними пропагандистського агентства ТАСС, загалом судна перевозили майже 9 тис. тонн мазуту.
Джерело: gordonua.com