Затримання ймовірних організаторів схем відбулися в шести областях України
Фото: Служба безпеки України / Telegram
Співробітники Служби безпеки України й Національної поліції за два дні викрили 10 схем уникнення військовозобов’язаними мобілізації. Про це 19 січня в Telegram повідомила пресслужба СБУ.
Фігуранти продавали військовозобов’язаним фіктивні меддовідки або організовували переправлення за кордон в обхід контрольно-пропускних пунктів. Затримання ймовірних організаторів схем відбулися в шести областях України.
Серед затриманих – адвокат, якого підозрюють у сприянні переправленню за кордон понад 100 чоловіків. Він, імовірно, вносив військовозобов’язаних у списки волонтерських організацій.
- У Чернівецькій області силовики викрили групу осіб, які, за даними слідства, могли допомагати військовозобов’язаним діставатися до ЄС через “прихований маршрут” гірськими стежками.
У Чернівцях затримали депутата Селятинської громади і ще двох чоловіків, яких правоохоронці називають його спільниками. Підозрюють, що вони могли виводити призовників за межі України через лісові ділянки й водойми.
- У Житомирській області затримали директора місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, його підозрюють у продажі фіктивних довідок про “погане” здоров’я.
- У Києві спецслужба викрила групу людей, серед яких – командир одного з добровольчих формувань, котрий, імовірно, “укладав” із “клієнтами” фіктивний контракт про проходження служби в ЗСУ.
- У Черкаській області силовики затримали колишнього начальника відділу Звенигородського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За даними слідства, він міг намагатися “списати” з військового обліку потенційного призовника.
Також на території регіону затримали експосадовицю військово-лікарської комісії за підозрою в підробленні медичних документів про інвалідність.
- У Вінницькій області силовики викрили дві схеми й затримали чотирьох місцевих жителів, які, ймовірно, пропонували військовозобов’язаним утечу до сусідньої країни.
- У Львівській області посадовця Яворівського РТЦК підозрюють у “заробітках”, нібито він підробляв облікові дані військовозобов’язаних як непридатних до служби.
За всіма фактами затриманих повідомили про підозру, відповідно до вчинених злочинів, за сімома статтями Кримінального кодексу України.
Фігурантам може загрожувати до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Контекст
У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня. Він, зокрема, передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники й резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши в ТЦК.
Джерело: gordonua.com