Фото: pexels.com
У зв’язку з війною в Україні уряд Німеччини закликає Євросоюз до вжиття заходів, включаючи санкції, проти атомної промисловості Росії.
Джерело: DW
Німеччина закликала ЄС до санкцій проти атомної енергетики Росії
Ми бачили, що Росія цілеспрямовано використовує залежність у сфері енергетики для чинення тиску. Тому федеральний уряд закликав Єврокомісію запровадити санкції і щодо цивільного атомного сектора. Це має стати частиною наступного санкційного пакета, – заявив Габек.
На думку Габека, Євросоюзу потрібно посилювати незалежність від Росії.
Ми вже далеко просунулися в багатьох сферах, зокрема й у сфері енергетики. Залишився лише атомний сектор, – зазначив він.
Крім того, Росія є постачальником урану для виробництва паливних стрижнів атомних електростанцій та зберігає на своїй території радіоактивні відходи.
На думку Габека, таке пріоритетне ставлення до російської атомної промисловості не може бути виправданим.
Ядерна технологія – винятково чутлива сфера, і Росія тут більше не може сприйматися як надійний партнер, – наголосив він.
Віцеканцлер Німеччини вважає, що в питанні санкцій щодо російської атомної енергетики потрібен перехідний період. “Але важливо почати і не боятися рішучих дій і в цій сфері”, – зазначив він.
Чотири країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ
Запропонований документ містить декілька заходів, що включають індивідуальні санкції для членів правління “Росатому”, заборона на укладання нових контрактів з компанією, заборона інвестування в російський ядерний сектор та заборона на імпорт російського збагаченого урану.
Представники чотирьох країн, які раніше закликали до санкцій проти Росатому, зараз пропонують низку винятків та перехідних періодів, намагаючись переконати інші країни підтримати свою ініціативу.
Згідно з пропозицією, припинення “угод, контрактів та інших угод” з “Росатомом” здійснюватиметься поступово, але не більше двох років.
Крім того, Угорщині буде надано дев’ятирічний перехідний період для завершення будівництва атомної електростанції “Пакш” із використанням російських технологій.