Глави ПЦУ й УГКЦ обговорили реформу церковного календаря

Глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) і предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній на зустрічі 24 грудня обговорили реформу церковного календаря. Про це повідомила пресслужба УГКЦ.

Зустріч відбулася у резиденції Епіфанія на території Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Епіфаній і Святослав обговорили ситуацію у міжконфесійних і державно-церковних відносинах в Україні, тривалу російську агресію проти України, перспективи розвитку України в повоєнний час і низку інших питань.

“Особливу увагу предстоятелі церков звернули на узгодження позицій щодо реформи церковного календаря, яка щораз гостріше постає перед Різдвяними та Пасхальними святами. Після обговорення було запропоновано створити спільну робочу групу, яка має всебічно вивчити це питання. Ця робоча група мала б випрацювати конкретні пропозиції для предстоятелів та синодів обох церков у контексті приготування до відзначення 1700-річчя Першого вселенського собору, що відбувся в Нікеї у 325 році. На цьому соборі було визначено календарні принципи церковного життя”, – ідеться у повідомленні.

Пресслужба ПЦУ повідомила, що Святослав передав для ознайомлення лист із міркуваннями ієрархів УГКЦ щодо календарного питання, яке є актуальним для українського суспільства.

“Під час розмови її учасники торкнулися широкого кола питань. Серед іншого йшлося про подальшу співпрацю в рамках Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та у двосторонньому форматі, державно-церковні та міжконфесійні відносини”, – зазначили у пресслужбі.

Контекст:

За григоріанським календарем Різдво святкують 25 грудня, а за юліанським, який використовують українські православні церкви, – 7 січня.

Із 2017 року за рішенням Верховної Ради в Україні вихідними днями оголошено і 25 грудня, і 7 січня. Докладніше про те, чому  різні конфесії святкують Різдво у різні дати, “ГОРДОН” писав у січні 2020 року.

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній говорив, що спирається у цьому питанні на результати соціологічних досліджень і вважає, що перенесення святкування на 25 грудня – “це питання часу”. На його думку, предметно розглядати можливість переходу можна буде за 10 років.

Згідно з опитуванням Соціологічної групи “Рейтинг”, яке проводили 20–21 листопада 2022 року, кількість прихильників перенесення Різдва зросла із 26% до 44%. Проти такої ідеї – 31% (у 2021 році – 58%). Ще 23% зазначили, що їм байдуже це питання, і 2% – важко відповісти.

Олена КРАВЧЕНКО
журналістка

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *