В Украні запустили новий унікальний функціонал, щоб звільнені полонені допомагали врятувати побратимів

Звільнені військовополонені під час одного з обмінів
Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими / Telegram

Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими запустив у тестовому режимі новий функціонал для звільнених із полону українців. Завдяки цьому вони можуть надавати інформацію про інших полонених, повідомили 21 липня у пресслужбі коордштабу.

Потрібно зареєструвати особистий кабінет на сторінці коордштабу. Там можна надати всю відому інформацію про українців, які ще залишаються в полоні, і в такий спосіб пришвидшити їхнє звільнення.

На початковому етапі функціонал доступний для тих, хто нещодавно звільнився з полону. Згодом його відкриють для всіх військовослужбовців і цивільних, які пережили досвід перебування в російських місцях ув’язнення під час агресії РФ.

“Покликання нового функціоналу також – ідентифікувати зниклих безвісти. У спокійній обстановці, у зручний час звільнені матимуть змогу заповнити всі відомі їм дані та за потреби доповнити їх пізніше”, – пояснили у штабі.

У коордштабі зазначили, що за підсумками тестового запуску нового функціоналу вже вдалося встановити:

  • місцеперебування і стан 281 полоненого (військових і цивільних);
  • 860 випадків неналежних умов тримання;
  • нові місця тримання 34 людей.

Для 187 людей удалося підтвердити інформацію про місця тримання, заявили в коордштабі.

Контекст

Станом на 21 лютого 2025 року звільнено 4131 особу, із них 3958 військових (зокрема 209 жінок) і 173 цивільних (130 чоловіків, 43 жінки), за інформацією коордштабу. Обміни тривають (зокрема, нещодавній 4 липня), але точних даних про кількість звільнених із полону українців поки не оголошували.

За даними уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артура Добросердова, станом на лютий – квітень 2025 року в реєстр занесли понад 60 тис. осіб, які перебувають у розшуку як зниклі безвісти. Із них лише щодо 10 тис. людей є підтвердження (як офіційні, так і неофіційні), що вони в полоні.

У квітні 2023 року уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що 86% українських військовополонених, яких повернули, заявили про катування з боку росіян.

У травні 2025 року розслідування The Guardian установило, що росіяни систематично катують українських військовополонених і цивільних українців у 29 місцях позбавлення волі на території РФ і на тимчасово окупованих територіях України.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *