Фото з місця події опублікувало ГО “Робимо вам нерви”
Фото: РОБИМО ВАМ НЕРВИ / Telegram
В Одесі два дні поспіль виникав конфлікт за участю представників громадської організації (ГО), які намагалися демонтувати меморіальну дошку. Про це 19 травня проінформувала поліція Одеської області.
“Попередньо правоохоронці встановили, що протягом двох днів між представниками однієї з громадських організацій, які намагалися демонтувати меморіальну дошку, та місцевими жителями відбувався конфлікт. Першого дня один громадянин завадив зірвати табличку активістам, у результаті чого вони застосували до нього газовий балончик. Заяв та повідомлень за даним фактом до поліції не надходило”, – ідеться в повідомленні.
Наступного вечора, розповіли в поліції, за тією самою адресою стався конфлікт, “що завершився бійкою, демонтажем пам’ятної дошки та зникненням мобільного телефона одного з учасників інциденту”.
Правоохоронці розповіли, що досудове розслідування розпочато за ч. 1 ст. 125 (легкі тілесні ушкодження) і ч. 4 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.
А щодо жінки, яка “пошкодила табличку”, склали адміністративний протокол за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою.
“Суспільне” пов’язало інциденти з громадською організацією “Робимо вам нерви”, у Telegram-каналі якої вказано, що місія ГО – “відновлення української самобутності Одеси”.
Паблік стверджує, що “з ломами напали на беззбройних активістів”.
“Учора ввечері під час демонтажу меморіальних дощок радянським окупантам громадською організацією “Деколонізація. Україна” було скоєно напад на активістів організованою групою осіб. Один із постраждалих хлопців – із множинними синцями та саднами, розсіченням голови, у другого – вкрали телефон марки IPhone. І за всіх цих обставин поліція, приїхавши на виклик про напад, мала більше питань за демонтаж радянської символіки, а не за побиття і крадіжку”, – ідеться в пості ГО.
У ньому також указано, що на активістів нібито нападав, зокрема, чоловік у військовій формі, і висунуто версію, що насправді та людина не має стосунку до війська.
Об’єднання “Деколонізація. Україна” підтвердило у Facebook, що серед затриманих є їхні активісти.
“До уваги одеської поліції. Затримання наших активістів за деколонізацію – це дуже і дуже погана для вас ідея. Ви маєте затримати тих осіб, які почали кидатися з кулаками на активістів, а не за самооборону”, – заявили там.
Контекст
Після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні почали масово відмовлятися від назв, пов’язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці, а також демонтувати пам’ятники. У вересні 2023 року Мінкульт України ініціював прискорення демонтажу низки пам’ятників російським і радянським діячам.
10 листопада Кабмін прибрав із Держреєстру нерухомих пам’яток України низку пам’яток культурної спадщини національного значення, які є символікою комуністичного тоталітарного режиму або символікою російської імперської політики, відкривши шлях до їх демонтажу.
Джерело: gordonua.com