Музей “Голоси Мирних” фіксує свідчення фахівців музейної справи
Фото: akhmetovfoundation.org
18 травня – Міжнародний день музеїв. У музеї “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова зібрано чимало історій про те, як музейні фахівці захищали експонати від війни і змогли зберегти історію й частину ідентичності України, ідеться в матеріалі на сайті Фонду.
Відома майстриня-керамістка Леся Денисенко із Василькова – шосте покоління гончарів у своїй родині. Вона живе в хаті, яку збудував її батько, й каже, що навіть не припускала думки про те, що покине сімейну колекцію та свої твори.
“Я перенесла керамічні речі в сарай. Після сильних вибухів із жахом побігла дивитися, що сталося. Раму вибило, а кераміка стоїть – як той півень, що в Бородянці”, – згадує майстриня.
Жителька Ірпеня Тетяна Савченко – зберігачка колекцій пам’яток ювелірного мистецтва XV–XXI століття в Національному музеї історії України. Вона згадує, як у перший день вторгнення взяла дитину й поїхала на роботу пакувати експонати. Потім повернулася додому.
“Уже наступного дня виїхати з міста було неможливо. 5 березня ми із сином пішли в бік вокзалу під вибухами й пострілами”, – згадує Тетяна.
Світлана – старша наукова співробітниця відділу фондів Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана. Вона розповіла, що з першими вибухами в місті подумала не про власну безпеку, а про збереження експонатів – і примчалася на роботу. Пізніше заклад пережив сильний обстріл.
“Було пошкоджено 21 вікно. У приміщеннях лежав товстий шар битого скла разом із документами вперемішку”, – розповідає Світлана.
Більше історій ви можете прочитати тут: https://bit.ly/43zRZZw.
Контекст
Музей “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова зібрав уже понад 130 тис. історій про війну. Це найбільша у світі колекція історій мирних людей, які постраждали від війни Росії проти України. Розповісти свою ви можете на порталі музею або на безоплатній гарячій лінії 080-05-09-001.
Джерело: gordonua.com