До ВР внесено законопроєкт про квоти на працевлаштування учасників бойових дій

Кожен роботодавець зі штатом понад вісім осіб повинен працевлаштувати хоча б одного учасника бойових дій, запропонував нардеп Кулініч
Фото: Олег Кулініч / Facebook

У парламенті зареєстровано законопроєкт №13180, який передбачає впровадження законодавчих механізмів для працевлаштування учасників бойових дій. Про це у Facebook повідомив народний депутат, голова депутатської групи “Довіра”, автор законопроєкту Олег Кулініч.

“Наш законопроєкт запроваджує гарантії для працевлаштування ветеранів війни, аналогічні до тих, що передбачені для осіб з інвалідністю. Адже механізм, запроваджений законом України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю”, вже ефективно показав себе на практиці”, – зазначив Кулініч.

За його словами, для роботодавців, у яких працює більше ніж вісім людей, пропонують ввести обов’язкову квоту на працевлаштування учасників бойових дій.

“Це 5% від кількості штатних працівників (на час воєнного стану – 2%). По факту – кожен роботодавець зі штатом понад вісім осіб повинен працевлаштувати хоча б одного учасника бойових дій”, – написав депутат.

Законопроєкт пропонує норму, згідно з якою протягом шести місяців роботодавцеві, який працевлаштував учасника бойових дій за направленням центру зайнятості, бюджет компенсуватиме 50% заробітної плати такого працівника, додав Кулініч.

“До 1 січня 2028 року встановлюється ЄСВ для учасника бойових дій на рівні мінімального страхового внеску, що є аналогічним до вимог для резидентів “Дія.City”, – написав парламентар.

Законопроєкт пропонує зафіксувати пріоритетність надання державної допомоги для учасників бойових дій під час здійснення підприємницької діяльності, особливо в сільському господарстві.

Водночас, повідомив нардеп, за невиконання квоти на працевлаштування ветеранів передбачено штраф за кожного непрацевлаштованого у двократному розмірі мінімальної зарплати.

“Важливо! У квоту враховуються ті працівники підприємств, які були мобілізовані й за якими зберігається робоче місце”, – написав Кулініч.

Нардеп наголосив, що чинне законодавство не регулює питання працевлаштування ветеранів, а забезпечує гарантії лише у випадках, коли військовослужбовець дістає інвалідність.

“Проте обмежуватися лише цим недостатньо, особливо у країні, яка воює, і де кількість ветеранів уже перевищує 1 млн осіб, а в майбутньому зростатиме ще більше”, – переконаний він.

Контекст

15 квітня президент Зеленський підписав закон щодо залучення ветеранів до підготовки громадян для організації та здійснення національного спротиву.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *