Комітет Ради схвалив ідею ув’язнення представників ТЦК і ВЛК за мобілізацію українців із порушеннями

Документ передбачає кримінальну відповідальність і тим, хто незаконно мобілізує громадян, і тим, хто допомагає уникнути служби
Фото: depositphotos.com (ілюстративне)

Комітет Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності 19 лютого підтримав законопроєкт №12442, який передбачає ув’язнення для представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також військово-лікарських комісій за мобілізацію українців із порушенням. Про це “Українській правді” розповів голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності правоохоронного парламентського комітету Олександр Бакумов.

За його словами, парламентарі ухвалили документ за основу зі скороченням строків подання поправок і пропозицій для підготовки до другого читання на половину. Як пояснила УП, із 14 днів – до семи.

“Це рішення було ухвалено істотною більшістю членів комітету”, – зазначив Бакумов.

Загалом проєкт передбачає до восьми років позбавлення волі за порушення закону.

“Законопроєкт розроблено з метою забезпечення належного виконання уповноваженими особами вимог мобілізаційного законодавства, а також дотримання прав і свобод громадян під час проведення мобілізаційних заходів”, – ідеться в пояснювальній записці документа.

Згідно з текстом законопроєкту, кримінальна відповідальність передбачена для тих, хто незаконно мобілізує українців, а також для тих, хто допомагає уникнути призову.

Окрім того, документ пропонує карати й працівників ВЛК за призов особи на військову службу, яка за станом здоров’я йому не підлягає, тобто за визнання хворої людини здоровою (і навпаки).

Контекст

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Минулого разу їхню дію продовжили до 9 травня 2025 року.

У квітні 2024 року в Україні ухвалили оновлений закон про мобілізацію, який набув чинності 18 травня. Він, зокрема, передбачає, що всі військовозобов’язані, призовники й резервісти віком від 18 до 60 років мають оновити свої військово-облікові дані через Центри надання адмінпослуг, електронний кабінет або прийшовши у ТЦК та СП.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *