У Мін’юсті й МВС України розповіли, які послуги, незважаючи на хакерську атаку, можуть надавати нотаріуси і сервісні центри

Унаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу єдиних і державних реєстрів, які є в компетенції Міністерства юстиції України
Фото: depositphotos.com

Через масштабну ворожу кібератаку на державні реєстри Міністерства юстиції України 19 грудня надання окремих послуг сервісними центрами і нотаріусами зупинили. Про те, якими з них можна скористатися, а яких поки не надають, 20 грудня у Facebook повідомила пресслужба Мін’юсту. 

Зазначають, що зараз відомство забезпечило вчинення нотаріальних дій без використання та внесення відомостей, зокрема до Спадкового реєстру, Єдиного реєстру довіреностей і Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів. 

Без використання Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей з подальшим внесенням до нього відповідних відомостей здійснюють реєстрацію відомостей про заповіти, зміни до них, скасування заповітів, заведені спадкові справи, спадкові договори, зміни до них, розірвання спадкових договорів, їхні дублікати і нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їхньої дії.  

Також українці можуть звернутися до нотаріуса по вчинення нотаріальних дій, які не потребують перевірки через Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Єдиний державний реєстр реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців (ФОП) і громадських формувань.

Серед доступних на сьогодні нотаріальних дій вказують посвідчення заповіту та довіреності; видання дублікатів нотаріальних документів, які зберігають у справах нотаріуса; засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них; засвідчення справжності підпису на документах, зокрема справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків; засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу.

Заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця також можливе, кажуть у Мін’юсті. 

У заяві Міністерства внутрішніх справ України йдеться, що доступними для громадян залишаються перша реєстрація авто; встановлення газобалонного обладнання (ГБО); замовлення номерних знаків (їхня заміна, бронювання, подовження строку зберігання); заміна / відновлення посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу; призначення належного користувача, а також приймання іспитів і видання посвідчень.

Поки неможливо оформити договори купівлі-продажу (укладені в сервісному центрі МВС, у субʼєктів господарювання, в нотаріуса, у ЦНАП і через “Дію”); договори дарування, обміну, за спадщиною; лізингу, біржової угоди, а також вибракування. 

Щодо роботи реєстрів Міністерства оборони та доступних послуг проінформувала у Facebook заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко. 

За її словами, послуги відомства працюють “без збоїв”. 

“Електронні рапорти та військово-облікові документи залишаються доступними. Але зараз маємо велику кількість запитів у черзі, тому очікування документа в “Резерв+” може тривати трохи більше, ніж зазвичай. Єдине тимчасове обмеження – через відновлювальні роботи в державних реєстрах Міністерства юстиції України ми були змушені призупинити отримання відстрочок у “Резерв+”, – повідомила Черногоренко, додавши, що всі вже отримані відтермінування залишаються дійсними і відображаються в електронному кабінеті.  

Контекст

19 грудня сталася наймасштабніша зовнішня кібератака на державні реєстри України за останній час, повідомила Стефанішина. За її словами, унаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу єдиних і державних реєстрів, які є в компетенції Міністерства юстиції України. Час першочергового відновлення становитиме орієнтовно до двох тижнів, попередила вона. 

Пізніше Служба безпеки України повідомила, що до кібератаки на державні реєстри Мін’юсту причетні російські спецслужби. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *