За словами президента, Україні у слабкій позиції нічого робити на цих переговорах
Фото: EPA
В України має бути сильна позиція на переговорах із Росією, інакше вони будуть для Києва програшними. Про це 16 листопада заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю “Українському радіо”.
“За умов, що Україна буде не наодинці з РФ, що буде сильною. Які можуть бути перемовини з убивцею? Якщо ми говоримо просто з [нелегітимний російським президентом Володимиром] Путіним, просто з убивцею в умовах, у яких зараз, не посилені деякими важливими елементами, – це на вході програшний статус для України. У слабкій позиції нічого робити на цих перемовинах”, – розповів Зеленський.
Також, за його словами, важливою є позиція Дональда Трампа, який переміг на президентських виборах у США, щодо війни в Україні.
“Важливий настрій Америки до України. Не можна абстрактно говорити: я – посередник (не хочу наводити приклади тих чи інших країн), тому не можу обирати сторону. Америка повинна зберегти позицію, що Росія – агресор, що вона порушила нашу територіальну цілісність, міжнародне право. Це один із пунктів, який важливий для будь-якого майданчика перемовин. А ще повинні бути елементи нашого плану перемоги. Для нас перемога – сильна Україна. У дипломатії чи на полі бою – це друге питання. Перше – сильна Україна. Вона повинна бути сильною для будь-якої дипломатії”, – пояснив український президент.
Контекст
Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ й України.
10 вересня під час дебатів між кандидатами у президенти Трамп сказав, що “закінчити війну в Україні – на користь Америки”. Його опонентка, кандидатка від демократів Камала Гарріс тоді висловила думку, що Трамп просто планує “здатися”.
WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов’язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США й далі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні.
Джерело: gordonua.com