Переконати Німеччину в питанні України в НАТО ще складніше, ніж Туреччину чи Угорщину – ЗМІ

Журналісти проаналізували очікування української сторони й Альянсу
Фото: EPA

Серед усіх керівників країн НАТО німецький канцлер Олаф Шольц залишається головним противником запрошення України в Альянс. Про це йдеться в статті німецького видання Frankfurter Allgemeine Zeitung, яку опублікували 26 жовтня (стаття доступна лише передплатникам, її цитує NV). 

Серед провідних політиків із найбільших країн НАТО зараз триває дискусія про те, чи варто Альянсу незабаром запросити Україну в організацію, ідеться в публікації. Як повідомили виданню французькі, американські й українські джерела, Париж і Лондон дедалі більше схиляються до такого кроку. У США співрозмовники також наголошують на “обережній відкритості” до розмов на цю тему. Водночас Берлін досі негативно ставиться до запрошення України, пише видання.

Під час зустрічі в Німеччині 18 жовтня лідерів США, Франції, Німеччини й Великобританії – Джо Байдена, Еммануеля Макрона, Олафа Шольца й Кіра Стармера – склалося враження, що США можуть піти назустріч якнайшвидшому запрошенню України в НАТО, зазначають у статті. Це буде можливим, якщо кандидат від Демократичної партії Камала Гарріс переможе на президентських виборах. Також уточнюють, що на запрошенні України в НАТО давно наполягає Макрон, але Шольц досі відмовлявся. “Переконати Німеччину в питанні України в НАТО ще складніше, аніж Туреччину чи Угорщину”, – пише видання.

Як розповів журналістам FAZ український співрозмовник, американці зрозуміли, що компроміс про припинення бойових дій можливий лише за умови отримання Україною гарантій безпеки, які захистять її від нового нападу Росії. Проте в цьому питанні також є обмеження, додає видання. Зараз у США розглядають варіант того, що це не має бути “запрошенням у звичайному розумінні”. Співрозмовники у США зазначають, що вибір формулювань можна змінити так, щоб зміст був радше політичною заявою, ніж справжнім запрошенням.

Контекст

Президент України Володимир Зеленський наприкінці вересня – у першій половині жовтня презентував план перемоги України західним союзникам і у Верховній Раді. Він містить п’ять пунктів, перший і, за словами Зеленського, вирішальний – це запрошення України в НАТО. Шольц виступив проти цього пункту, наголосивши, що “країна, яка перебуває у стані війни, не може стати членом НАТО”.

Poitico, посилаючись на джерела, назвало сім країн – членів НАТО, які опираються прийняттю України. Окрім США й Німеччини, це, зокрема, Угорщина, Словаччина, Бельгія, Словенія та Іспанія. В Офісі президента України спростували цю інформацію, назвавши її “чутками”.

19 жовтня Le Monde написала, що США вже не мають принципових заперечень проти запрошення України в НАТО. Зеленський 21 жовтня повідомив, що Україна зараз бачить консенсус більшості країн НАТО щодо ситуації із запрошенням, але є “стримана позиція” кількох членів Альянсу. 28 жовтня президент України заявив, що деякі лідери говорять про запрошення до НАТО так, ніби йдеться одразу про членство, і закликав партнерів “попрацювати з Берліном” заради ясності щодо цього питання. 

В українському уряді вважають, що з жовтня до грудня є вікно для рішень щодо запрошення України в НАТО. 

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *