Останні дослідження на річці Десна поблизу міста Остер засвідчили, що вода зараз у досить доброму стані, зазначив Осадчий
Фото: wikipedia.org (ілюстративне)
Джерелом забруднення річок Сейм і Десна є Тьоткінський цукровий завод у Курській області країни-агресора РФ, у воду потрапило щонайменше 5700 тонн продуктів перероблення цукру. Про це 12 вересня на пресконференції в Києві повідомив директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий.
Відеозапис заходу опубліковано на YouTube-каналі “Укрінформ”.
За словами Осадчого, надходження продуктів перероблення (органічні речовини) відбувалося протягом семи – дев’яти діб.
“Велика кількість із цих 5700 тонн була виключно в розчинному вигляді. Як тільки ця маса почала надходити в річку Сейм, вона практично за декілька годин знищила весь кисень”, – пояснив він.
Осадчий зазначив, що останні дослідження на річці Десна поблизу міста Остер (Чернігівська область) засвідчили, що зараз вода в досить доброму стані.
“Завдяки тому, що Десна дуже гарно працює як самоочищувальна система, підвищується pH води, здійснюється насичення киснем за рахунок гідробіологічних процесів. Я відчуваю, що ми можемо й не спостерігати забруднень у Києві. […] Але ми повинні бути на жорсткому контролі”, – наголосив директор Українського гідрометеорологічного інституту.
За словами директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва, відновлення річок Сейм і Десна забере два-три роки.
Контекст
Держагентство меліорації та рибного господарства України повідомляло 27 серпня, що в річці Сейм, яка тече з РФ, зафіксували значне перевищення концентрації забруднювальних речовин – амонію і завислих речовин. У зв’язку із чим у населених пунктах заборонили купання, риболовлю, а також використання води із Сейму для технічних потреб.
31 серпня в Мінекології поінформували, що в Сумській і Чернігівській областях із річки Десна зібрали 18 тонн загиблої риби.
5 вересня в Мінекології повідомили, що забруднювальні речовини в Десні дійшли до Чернігова, проте загрози питному водопостачанню немає.
У “Київводоканалі” 10 вересня озвучили найгірший сценарій для киян через забруднення Десни.
Джерело: gordonua.com