США ухвалили спільний пакет санкцій із Великобританією
Фото: treasury.gov
Уряди США та Великобританії ввели санкції на експорт алюмінію, міді та нікелю з Росії, щоб позбавити країну-агресора доходу, який використовують для війни в Україні. Про це повідомив сайт американського міністерства фінансів.
Обмеження поширюється на ввезення партій перерахованих металів російського походження у США, а також їхнього використання на світових біржах і позабіржовій торгівлі деривативами.
“Наші нові заборони на головні метали, введені в координації з нашими партнерами у Великобританії, будуть і надалі спрямовані на скорочення доходів, які РФ може отримувати для продовження своєї жорстокої війни проти України”, – заявила міністерка фінансів США Джанет Єллен.
У повідомленні наголошують, що санкції США стосуються партій алюмінію, міді та нікелю російського походження, вироблених 13 квітня 2024 року або після цієї дати. Також введені санкції забороняють експорт, реекспорт, продаж або постачання будь-якій особі, яка перебуває в Росії, гарантійних послуг на метали, вироблені після цієї дати.
Біржам металів, таким як Лондонська біржа металів і товарна біржа Чикаго, заборонено приймати новий алюміній, мідь і нікель із РФ, зазначають у мінфіні.
Контекст
Росія є одним із головних експортерів алюмінію, міді й нікелю у світі. За даними Reuters, у березні зареєстровані запаси алюмінію на складах Лондонської біржі металів на 91% складалися з металу російського виробництва.
Повне ембарго на російські дорогоцінні метали й алмази входило до пакету пропозицій, який експертна група під керівництвом глави Офісу президента України Андрія Єрмака та колишнього посла США в Росії Майкла Макфола опублікувала 25 квітня 2023 року. У ньому також було обговорено санкції проти головних російських профільних експортерів – компаній “Алроса” та “Гриб Даймондс”.
У лютому 2023 року управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США повідомило про новий пакет санкцій проти РФ, який, зокрема, передбачав, 200-відсоткове мито на алюміній та алюмінієві вироби з країни-агресора.
Джерело: gordonua.com