19 березня Кабмін України вирішив закрити реєстр “міжнародних спонсорів війни”, який вело НАЗК
Фото: rbc.ua
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вирішило передати Міжвідомчій робочій групі з питань реалізації державної санкційної політики інформацію з реєстру “Міжнародні спонсори війни”, оскільки інші реєстри потребують унормування. Про це повідомили 22 березня на сайті НАЗК.
Як зазначили в НАЗК, забезпечено переадресацію користувачів зі сторінки “Міжнародні спонсори війни” на “Державний реєстр санкцій” для інформування про офіційний перелік суб’єктів, щодо яких застосовано санкції в Україні.
НАЗК проінформувало Кабінет Міністрів, що, крім розділу “Міжнародні спонсори війни”, складовими частинами порталу “Війна і санкції” є такі розділи: “Компоненти у зброї”, “Інструменти війни”, “Кандидати на санкції”, “Війна і мистецтво”, “Війна і спорт”, “Іноземці в російських компаніях”, а також списки фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосовано санкції, зокрема, країнами-партнерами.
В агентстві наголошують, що ведення зазначених реєстрів також потребує унормування й визначення державних органів, відповідальних за їхнє функціонування. Тому до розв’язання цього питання доступ до цих розділів буде тимчасово закрито. НАЗК вживатиме заходів щодо передання інформації, яка міститься в інших складових частинах порталу “Війна і санкції”, для забезпечення ефективної санкційної політики.
Контекст
У списку “Міжнародні спонсори війни”, який вело НАЗК, на момент закриття було 49 іноземних компаній (серед них Leroy Merlin, Bonduelle, Auchan, Metro, Xiaomi, Nestle), які й далі працюють у Росії, попри агресію проти України. На сайті Нацагентства уточнювали, що юридичних наслідків за додавання в перелік міжнародних спонсорів війни не передбачено. Позначення “міжнародним спонсором війни” є лише репутаційним.
Зокрема, сили оборони Естонії відмовилися від закупівлі продукції компаній, доданих в український реєстр. Водночас Австрія блокувала 12-й пакет антиросійських санкцій через визнання “міжнародним спонсором війни” австрійської банківської групи Raiffeisen Bank International, а Угорщина відмовлялася погодити пакет військової допомоги Україні через занесення в реєстр угорського OTP Bank.
19 березня Кабмін України вирішив закрити реєстр “міжнародних спонсорів війни” через скарги іноземних партнерів.
Джерело: gordonua.com