Шольц розповів, що поговорив із членами Сенату США від Республіканської та Демократичної партій
Фото: Bundeskanzler Olaf Scholz / Х
Канцлер Німеччини Олаф Шольц під час візиту до Вашингтона 9 лютого провів зустрічі із сенаторами США, обговоривши подальшу допомогу Україні. Про це глава німецького уряду поінформував у Х.
“Було приємно знову поговорити із членами Сенату США з обох боків. Україні потрібна вся наша підтримка, щоб захистити себе від агресії Росії”, – написав канцлер ФРН.
Це було добре, щоб розмовляти з членами US Senate від всіх місць з aisle. Україна потребує всієї допомоги у відповідь на захист їїсамостійно з Росією агресії. pic.twitter.com/sMloMcj5OU
— Bundeskanzler Olaf Scholz (@Bundeskanzler) February 9, 2024
Шольц 9 лютого проведе зустріч із президентом США Джо Байденом, однією з тем переговорів буде агресивна війна країни-окупанта РФ проти України та її наслідки, наголошено на сайті уряду Німеччини.
Візит Шольца до Вашингтона відбувається в той час, коли важливо стабілізувати допомогу Україні.
“Це необхідно, тому що російська агресивна війна триває з великою силою”, – сказав канцлер ФРН 8 лютого перед відльотом до США. – Ми знаємо, що Україна справді захищає себе всім, що має”.
Але для того, щоб вона могла і далі це робити, Україні потрібна додаткова підтримка, крім уже обіцяної допомоги, наголосив Шольц.
Контекст
20 жовтня 2023 року президент США Джо Байден подав запит до Конгресу на додаткове фінансування на суму приблизно $106 млрд. Воно, зокрема, передбачало допомогу Україні ($61,4 млрд, найбільший пакет) та Ізраїлю ($14,3 млрд), а також надання коштів на безпеку південного кордону США.
Розгляд документа заблокували представники Республіканської партії, які наполягають на посиленні заходів контролю за міграцією на кордоні США з Мексикою. Байден назвав політичним шантажем відмову республіканців підтримати законопроєкт, зазначивши, що “ставки надто високі, а наслідки надто значні”.
Кілька місяців республіканці й демократи вели переговори щодо компромісного двопартійного законопроєкту. 5 лютого Сенат США презентував документ, у ньому загальна сума коштів, які виділяють, становила $118 млрд, із них Україні було передбачено $60 млрд. Але в підсумку частина республіканців назвала двопартійну угоду мертвою і заявила, що шансів ухвалити цей законопроєкт немає. Саботувати угоду республіканців закликав і експрезидент Дональд Трамп, він сказав, що США потрібен окремий законопроєкт про кордони й імміграцію і він не має бути прив’язаним до іноземної допомоги в жодному вигляді.
Байден розкритикував Трампа, заявив, що той погрожував республіканцям і намагався їх залякати. Президент США закликав Конгрес схвалити допомогу Україні, потрібну для протистояння російській агресії. “Якщо ми не зупинимо апетитів [президента країни-агресора РФ Володимира] Путіна щодо влади й контролю над Україною, він не обмежиться лише Україною. І витрати для США, наших партнерів і союзників зростуть”, – попередив глава Білого дому.
8 лютого Сенат США проголосував за розгляд окремого законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю без угоди про міграційну реформу і безпеку кордону.
Джерело: gordonua.com