Read in English
Катастрофа у сфері ЖКГ вже поширилась на половину російських регіонів, жителі яких у розпал зими залишились без тепла, води та світла.
Що відомо про комунальний колапс в Росії
За інформацією російського видання The Moscow Times, сотні тисяч жителів РФ залишились без води, тепла та електропостачання через численні аварії на підприємствах ЖКГ.
Зокрема, відключення базових у зимовий період комунальних послуг зафіксовано у щонайменше 43 російських регіонах.
Наймасштабніша аварія зафіксована у підмосковному Подольську де в умовах 30-градусного морозу без опалення залишаються близько 20 тис осіб.
Через 2 тижні після аварії місцева влада та комунальники так і не змогли відновити подачу опалення.
У той же час у Новосибірську через аварію без теплопостачання залишились 14 тис осіб з 237 будинків.
У Ліпецьку 10 тис жителів залишаються без опалення у 282 будинках.
Відомо, що потужні аварії на комунальних підприємствах зафіксовані в Саратові, де опалення зникло у більше ніж 650 житлових будинках і на 100 об’єктах соціальної інфраструктури, серед яких школи та лікарні.
У Волгограді опалення зникло в десятків тисяч жителів. Ще 6 тис жителів залишились без опалення у Находці.
Коротко про причини комунального колапсу у РФ
У матеріалі видання зазначається, що попри критичний стан і постійні аварії на об’єктах ЖКГ, Кремль планує радикальне скорочення витрат на цю сферу, включно із скороченням фінансування відновлення об’єктів комунальної інфраструктури.
Згідно з бюджетом РФ на 2024-2026 роки, фінансування сфери ЖКГ із федеральної скарбниці буде урізано більш ніж удвічі.
Із 2025 року, згідно із законом про бюджет, почнеться різкий секвестр витрат на ЖКГ: їх буде урізано на 43%, до 506 млрд руб. А у 2026-му році – ще на 25%, до 381 млрд руб. Таким чином, за три роки бюджет ЖКГ, що фінансується федеральною скарбницею, зменшиться в 2,3 раза, до мінімуму за 6 років.
При цьому видання нагадує, що за даними російської влади, зношеність мереж комунальної інфраструктури в Росії, включно з тепло- і водопостачанням, а також каналізацією, до середини 2022 року перевищила 70%.