Фільм “20 днів у Маріуполі” про злочини російських окупантів у перші місяці повномасштабної війни став лауреатом премії BAFTA

“20 днів у Маріуполі” режисера Чернова претендував на перемогу у двох номінаціях
Фото: ЕРА

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” став лауреатом британської премії BAFTA в номінації “Найкращий документальний фільм”. Про це 18 лютого повідомляє CNN.

Картина також претендувала на перемогу в категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”.

У цій номінації перемогу здобув фільм “Зона інтересів” британського режисера Джонатана Глейзера.

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка зображує події у Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.

У січні 2023 року картина здобула “Приз глядацьких симпатій” (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Висвітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнано “Оператором року”.

18 вересня український Оскарівський комітет висунув “20 днів у Маріуполі” на 96-ту премію “Оскар”. У грудні фільм потрапив у шортлист “Оскара” у двох номінаціях – “Найкращий документальний фільм” і “Найкращий міжнародний фільм”.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *