GNT Group вважає заяви кредиторів про зникнення 400 тис. т зерна маніпуляцією і звинувачує Argentem у рейдерських діях

Бенефіціари українського холдингу GNT Group Сергій Гроза і Володимир Науменко вважають заяви кредиторів Argentem Creek Partners про нібито утилізацію 400 тис. т зерна “чистісінькою маніпуляцією” і звинувачують їх у рейдерських діях. Через це компанії холдингу зазнали значних збитків і компенсувати їх мають намір через суди, пише видання “Апостроф”.

Головне звинувачення іноземних кредиторів, на якому базується вся аргументація на користь примусового стягнення заборгованості з компаній холдингу: нібито GNT Group незаконно утилізував зерно й насіння соняшнику на $130 млн.

Як зазначає видання, аналіз публікацій у медіа, офіційних повідомлень кредиторів і GNT Group ніяк не пояснює, звідки взялася цифра 400 тис. тонн зерна вартістю $130 млн і який стосунок до цього зерна мають кредитори. ACP як заставу мав корпоративні права GNT Group, а не зерно, пише “Апостроф”. Інший кредитор Innovatus Capital Partners, окрім корпоративних прав, отримав у заставу трохи більше ніж 100 тис. тонн зерна, але це також не пояснює озвучених кредитором ACP обсягів.

У GNT Group пояснили, що кредитори для досягнення PR-ефекту й виправдання своєї позиції в судах навмисно об’єднують два окремі, не пов’язані між собою “зернові епізоди”: зберігання заставного зерна і трейдинг зерна GNT Group, щодо якого немає жодних зобов’язань перед кредиторами.

Від початку війни компанії холдингу насилу реалізували 250 тис. тонн зернових культур і насіння соняшнику. Інше зерно, яке зберігали в порту, справді зіпсувалося через неналежні умови зберігання, які виникли у зв’язку з воєнними діями, і його змушені були утилізувати. Для інспекції було залучено відому міжнародну інспекційно-сертифікаційну компанію Bureau Veritas, яка задокументувала псування зерна через його зволоження. Утилізація ураженого зерна й ремонт елеваторів відбувалися із травня до серпня, у міру підготовки до робочого стану елеватор заповнювали новою продукцією.

Окрім того, за словами Науменка, через недружні дії кредиторів у січні – лютому 2023 року холдинг втратив частину контрактів щонайменше на 0,5 млн тонн зерна з контрагентами – міжнародними трейдерами, які давно працювали з GNT Group. З урахуванням усіх цих факторів, власники GNT Group заявляють, що вони в арбітражному суді Великобританії домагатимуться компенсації збитків, завданих рейдерськими діями Argentem Creek Partners.

У грудні 2022 року кредитор Argentem Creek Partners заявив про примусове стягнення кредиту $75 млн (плюс відсоток) із GNT Group і почав намагатися встановити контроль над усім бізнесом холдингу (має великий зерновий термінал в Одеському порту), зазначає видання.

Контекст:

Як писав “Бізнес Цензор”, до захоплення бізнесу GNT Group на боці Argentem можуть бути причетні українські політичні діячі. На початку листопада, за півтора місяця до початку рейдерського захоплення, з ACP у Відні зустрічався народний депутат Давид Арахамія. Тоді, за інформацією журналістів, він обговорював із представниками DF Group можливість передання компанією Argentem стивідорного активу GNT Group під контроль портового бізнесу Дмитра Фірташа (до його групи входить миколаївський порт Ніка-Тера). Але ринку немає інформації, що у DF Group погодилися на цю пропозицію, писало видання.

Джерело: gordonua.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *